SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
A kérdésem a következő lenne. 2011 máj.11.-én megszületett a kislányom. Olyan munkahelyen dolgoztam, hogy azonnal táppénzre kellett mennem amint megtudtam, hogy állapotos vagyok. Szeretnénk egy 2. babát is. A "terveinkben" úgy van, hogy, ha a lányunk betölti a 3. életévét addigra születne meg a testvére. 3 évig szeretnék itthon maradni a gyermekemmel. Ha jól tudok akkor a 3. évben már csak 20000 Ft körül kapok havonta. Ha újra állapotos leszek a 2. babával akkor a TP és a többit miből számolják? A félelmem az, hogy a 20000Ft-ból. A kérdésem remélem érthető. :)
Előre is köszönöm válaszát!

Norcus
Egyik ellátás soha nem alapja a másiknak. A táppénz alapja a dátumoktól függően vagy a minimálbér, vagy a gyed alapját képező, korábbi átlagkereset.

Szakbarbár
2012-06-28 22:24:07
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja