SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Pedagógus vagyok, a második gyermekemmel gyeden. Az érdekelne, mennyi szabadság jár majd nekem, amikor visszamegyek dolgozni. A 2010-es évben kivettem a szabadságomat, 2010. szeptember 1-től 2011. jan 13-ig táppénzen voltam, 2011. jan 14-én született a kisfiam. A tgyás-t követően most 2013 jan 14-ig gyeden vagyok vele.
1. Ha azt mondanám, hogy 2013. jan. 15-től dolgoznék, hány nap szabadság járna nekem? Gyes mellett dolgozhatnék? Heti hány órában?
2. És ha a felgyülemlett szabi lejárta után ténylegesen dolgoznék a tanév végéig, június végéig, akkor a nyári szünetben nekem is járna a szabadság?

Válaszát előre is köszönöm! Mrssheperd
Pedagógusok speciális szabadságához nem értek, de Nálatok is a tgyásra és - mivel ez még 2011.08.01. előtt indult - a a gyed 1. évére jár a szabadság, tehát 2012.07.01-ig.

Gyes mellett a teljes munkaidősnek megfelelő óraszám 75%-ánál nem több óra mellet dolgozhatsz. A szabadságot arányosítani kell, ha év közben térsz vissza, hogy az év mekkora részére jár, tehát önmagában attól, hogy nyáron aktív állományban vagy, még nem jár a teljes éves szabadság és nem feltétlen tudsz egész nyáron szabin lenni. Ha január közepétől dolgozol majd, akkor ebből nem lesz gond.

Szakbarbár
2012-01-11 21:31:13
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja