SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő!
A taj kártyaval kapcsolatban szeretnék érdeklődni,hogy egy éves időtartamra adták ki és az egy év most majusba fog lejárni,biztositási jogviszonyom még fönnáll mert még pár honapig munkanélküli járadékban reszesülök.Most azt szeretném kérdezni,hogy mielőtt lejár a tb kártyam hol kell uj tb kártyat kérjek,a munkanélkulinél vagy a tarsadalom biztositásnál adják az uj kártyat?és még annyit ,hogy most mi alapjan fogjak kiallitani az uj tb kártyat ,kell vigyem a munkanélkuli jaradékom fojositásának idejét és ha még pár honapig jar csak a munkanélkulim ,akkor pár honapra adják ki az uj tb kártyat is,utanna meg ha munkat talalok ,akkor ujbol munkaszerzodest kell vigyek a tb hez és amennyi időre szol a munkaszerződésem,annyi időre allitsák ki mindig a tb kartya érvényességét?
Előre is köszönöm válaszát!
Ha magyar állampolgár vagy, és ellenkező információ hiányában ebből indulok ki, akkor a TAJ számod addig létezik, amíg élsz. Ez nem egyenlő azzal, hogy van is mögötte jogosultság. Az akkor lesz, ha biztosítási jogviszonyban állsz (az álláskeresési járadék is ilyen), olyan ellátást kapsz, ami mellé jár vagy fizeted a havi 5.100 Ft-os egészségügyi szolgáltatási járulékot.

Neked előbbi két esetben semmi teendőd nincs, ahol fennáll a biztosítási jogviszonyod (=természetbeni és pénzbeli ellátásra jogosultságod) vagy ahonnan olyan ellátást kapsz, ami mellé jár az egészségügyi szolgáltatásra jogosultság, az a szerv jelenti le a jogosultságodat - van, ahol az adóhivatal közvetítésével - az OEP felé. Ha magadnak kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, akkor ezt az adóhivatalban kell bejelenteni egy nyomtatványon. Küldenek határozatot, csekket és gondoskodnak róla, hogy a jogosultságod bekerüljön az OEP adatbázisába. Ugyanabba, ahova a munkáltatók is teljesítik a bejelentést.

Az itt lévő státuszodat - rendben van - nincs rendben - folyamatban van, hogy rendben legyen - látja az orvos és a gyógyszertár. Ha nem látja, akkor erre felhívja a figyelmedet, de el kell látnia, ki kell adnia támogatással a gyógyszert.

Szakbarbár
2011-04-16 21:39:45
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja