SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakértő! 2006.12.27.-től vagyok bejelentve egy céghez 110000 Ft.-os bérrel volt 1 hónap fizetés nélküli szabadságom, mert anyósomat kellet ápolnom és közben el kellett járnom lombikbébi programra mert másképpen nem lehetett közös babám a férjemmel bele fognak kötni a TB-nél ebbe a szünetbe? Miután letelt a fizetésnélküli m és megtudtuk, hogy babát várunk ráadásul nem egyet hanem kettőt belettem jelentve 140000 Ft-tal, hogy mégis ne kapjak majd olyan kevés Gyedet. Jól tettem , hogy magasabb lett a bérem vagy sem? Azt is szeretném megtudni, hogy iker esetén milyen járandóságokra leszek jogosult és azt hány gyerekre igényelhettem, mert én úgy értelmeztem, hogy csak egy gyerekre igényelhetem a Gyedet, THGYS, és a gyes igényelhetem majd 10 éves korukig de csak egy főrre így van? köszönöm

110.000 utána a 140.000 nem olyan nagy ugrás, hogy emiatt magadra vond bárkinek a figyelmét. Ha így lenne, akkor remélhetőleg alá tudod támasztani, hogy az anyóst ápolni kellett és azt Te tetted. A tgyás és a gyed a kieső jövedelmet pótolja, úgyhogy több babával is az egyszeres bér után jár. A családtámogatási ellátások azok, amik babánként járnak, úgyhogy az anyasági támogatás, a családi pótlék és a gyes lesz többszörös. A gyes annak az évnek a végéig jár, amíg az iskolát elkezdik - ha külön kezdenék, akkor addig, amíg a másik is elkezdi -, a 10 évet úgy értsd, hogy azért szól így a jogszabály, mert legkésőbb eddig tankötelesek lesznek, de ez azért nagyon ritka és szélsőséges, hogy addig ne kezdjék meg az általános iskolát.



Szakbarbár
2007-10-25 10:15:11
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja