SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dobiné Olasz-Papp Nóra


Dobiné Olasz-Papp Nóra
Baba-mama kapcsolati- és pszichológiai tanácsadó

Elérhetőségeim:
Honlap: http://www.dobinenora.hu
             http://www.valaszkeszszulok.hu

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Nóra!

Igazából azért írok Önnek, mert iszonyatos lelkiismeret furdalás gyötör! Van egy 9 hetes kisfiam, akinek részben az én (tájékozatlanság), részben a környezetem hibájából tápszer volt az első tápláléka, nem pedig colostrum! Ezért az ő bélfalát elsődlegesen nem colostrum vonta be. Sajnos vissza menni a múltba nem tudok, de ha tehetném megtenném, hisz én is, mint minden anya szeretnék mindent megadni a gyermekemnek, főleg ami az ő egészségét szolgálja. Kérdésem az lenne, hogy ennek milyen későbbi következményei lesznek vagy lehetnek? Mindenhol olvasom, hogy ez milyen fontos szerepet tölt be pl. az immunrendszer kialakulásában. Leszögezem, a tápszer után szoptatva volt rendszeresen, kapott colostrumot is, és 3 hetes kora óta kizárólag anyatejes, szépen szopizik! Gondolom az is sokat jelent azért, hogy kapott előtejet, csak hát ugye nem azt legelőször. Emiatt az én babám esetlegesen betegesebb lesz majd? A későbbikben is, esetleg felnőtt korában is gyengébb lesz az immunrendszere? A colostrum csak az első pár hétre ad nagyfokú védelmet a kórokozók ellen, vagy esetleg hosszú távon is van befolyása az immunrendszerre. Az, hogy most csak anyatejes, helyre hozhatja-e még a korábban elkövetett hibát? Igazából hasfájós szegény és ezért is magamat okolom, mert félek, hogy ez is a fent leírtak következménye!

Előre is köszönöm válaszát! Egy önmarcangoló édesanya
Kedves önmarcangoló édesanya!

Abszolút megértem érzéseit, mély együttérzésem, amiért nem úgy zajlottak az első pillanatok, órák, ahogy szerette volna!
Gratulálok kisfia érkezéséhez!
Látom, hogy nagyon tájékozott anyatej ügyben, feltételezem készült a szoptatásra már várandóssága alatt, s ezért is érezte fontosnak, hogy kisfia megkaphassa a valóban fontos kolosztrumot. Ám sajnos mostanában nem ritka, hogy meghiúsul a szülés utáni percekbena mellretétel, s sajnos az esetek többségében indokolatlanul (de ternészetesen vannak olyan esetek, mikor megalapozott a szeparáció)! Az csodálatos dolog, hogy kisfia azóta is kapja az anyatejet, melynek minden cseppje aranyat ér!
Úgy érzem, ez a veszteség Önnek nagy fájdalom, s ezt is érdemes feldolgozni, akár külső segítséggel is, ha a mindennapjaiban ez megmaradna a későbbiekben is. Főleg, ha esetleg szülésélményében is volt olyan történés, amely fájdalmat hordoz testében-lelkében.
Nem gondolnám, hogy a jövőre nézve kisfia betegesebb lenne majd, ne lenne megtámogatva az immunrendszere megfelelően, hiszen a folyamatos szoptatás pont azt adja, amire vágyik Ön is: alkalmazkodva kisfia életkorához, minden fronton az ő testi és pszichés fejlődését támogatja!
Kérem, ne hibáztassa magát a történtek miatt! Csodálatos dolog, és le a kalappal, hogy a nehezített indulás ellenére már hat hete kisfia kizárólagosan anyatejes! Legyen büszke magukra, mert mindketten megdolgoztak ezért! :-)

Üdvözlettel:

Dobiné Olasz-Papp Nóra
2017-10-30 19:43:40
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja