SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Nováky Rita


Nováky Rita
Szülésznő

Munkahelyem: a Kútvölgyi Kórház szülészete

Elérhetőségem:
Honlap: http://www.szuleszno.hu

Témakörök

összes téma      hasfájás     hcg szint     missed ab     streptococcus     vesemedence tágulat  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Rita!
Szeretném a segítségedet kérni!
Kérdésem/im a következő/k: hogy lehet kiszámolni a peteérés napját/jait?! mert én nemtudom! kb.: április 29-én múlt el a mensesem..27én kell megjönnie kb.. ha 14 napos akkor 13-án volt peteérésem az 3-4napig tart?szóval a 17-e még beletartozik???és ha nem rendszeres? mert múlt hónapban is vagy 5-6 nappal előbb jött meg.. az befolyásolhatja?
meg még azt kérdezném ha kiszakadt az óvszer de a fiú nem ment el.. csak előváladék volt benne
és nem olyan mennyiségben, mert időben észrevettük.. akkor lehetek terhes?
meg hogy az eseményutáni tablettának vannak mellékhatásai?
köszönettel: Zita
Szia Zita,
az az ovuláció szempontjából nem annyira fontos, hogy mikor múlt el a mensesed, mert az első napját kell figyelembe venni. A két menstruáció között pont feleidőben szokott a tüszőrepedés lenni. Tehát ez azt jelenti, hogy 28 napos ciklus szerint nagyjából a 14. napon. A 30 napos ciklusnál a 15. napon, és így tovább. A tüszőrepedés után majdnem egy hétig érdemes tartózkodni az összebújástól, mert azért ez nem óramű, néhány napos eltérések lehetnek.
lehet kapni a gyógyszertárakban egy minimikroszkópot, ami nyálból illetve hüvelyváladékből meg tudja állapítani, hogy megtörtént- e a tüszőrepedés. Meg kell tanulni a használatát.
Ha a menses nem rendszeres, akkor sokkal nehezebb. Meg lehetne ébredési hőmérséklet alapján ítélni, de egyáltalán nem pontos dolog, és nehéz is kivitelezni.
Ha a partnered nem jutott el a csúcsra, attól még az előváladékban lehetnek spermiumok és azoktól meg is történhet a megtermékenyülés.
Ma már sokfajta hormon nélküli fogamzásgátló módszer létezik. Spermicid habok, tampon, gyűrű, stb. Ajánlhatom még a pesszáriumot, amely egy kis gumisapka, ami eltakarja a méhszájat a "betolakodók" elől. Spermiumölő anyaggal kombinálva elég hatékony tud lenni.
Azt ajánlanám, hogy nőgyógyász orvossal beszélj, mert ővele át tudod beszélni a lehetőségeiteket is.
Az esemény utáni tabletta hormont tartalmaz, és mint minden ilyennek lehetnek mellékhatásai, de ha az előírásnak megfelelően használod, és az orvosod is ajánlotta, akkor nem lehet baj. Rendszeresen nem szabad használni, ez tényleg csak a hirtelen "balesetekre" jó.
Szeretettel:


Nováky Rita
2008-05-21 10:04:53
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja