SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!

Kérem adjon tanácsot, merre induljak el, hova forduljak.

Tavaly augusztus óta vannak panaszaim, hol jönnek, hol mennek. Először a hüvelyem felső vége fájt, a méhszájnál, annyira sugárzott a fájdalom,hogy aludni sem tudtam tőle. A nőgyógyászom, akinél kétszer szültem, azt mondta, miután megvizsgált, de nem vett le mintát és nem tenyésztett ki semmit, hogy biztosan valami gyulladás, Augmentint szedtem rá, és csak a 7. nap múlt el szép lassan a fájdalom, elhalványulva. Utána voltak gombás hüvelyfertőzéseim, illetve viszketések, illetve vizelettel összefüggő panaszok, pl. pisilés után ismét menni kellett a vécére, égő érzés a húgycsőben vizeléskor, illetve utána. Decemberben ismét fájt az alhasam sugárzóan, és ekkor újra felírt a nőgyógyászom egy másik antibiotikumot, de ekkor már meg sem vizsgált (Ciprobay nevűt). Megint jobban lettem. Az urológiára irányított, illetve gasztroenterológushoz, ha az urológián nem derülne ki semmi. Az urológián a hüvelygombára fogták, másik alkalommal ki is tenyésztették a vizeletet, de sem baktériumot, sem gombát nem találtak benne.
Közben elmentem egy belgyógyász-természetgyógyász orvoshoz, akihez 2010-2012 között jártam candida elleni kezelésre. Az orvos azt mondta, hogy ismét előjött a candida nálam, és most ismét diétát folytatok ellene december óta (élesztő és cukor mentes étrenden vagyok). Ahogy elkezdtem a candida ellen a gyógyszereket és gyógynövénykapszulákat szedni, egyből éreztem, hogy a vizelettel összefüggő dolgok javulnak. Az ő javaslatára kétszer is Betadine hüvelykúp kúrát tartottam. Ő szerinte nem magyarázza a panaszaimat a beleimben elszaporodott candida.
Januárban újra kezdődött minden (sugárzó fájdalom az alhasban), akkor ismét elmentem a nőgyógyászomhoz, aki hüvelyi uh után leírta, hogy nem süllyedt meg a méhem, a tartószalagok a helyén vannak, és a panaszaimat nem nőgyógyászati ok magyarázza. Ekkor sem vett kenetet. Elmentem hasi és kismedencei uh-ra is, ahol nem találtak okot, csak ennyit irtak a véleménybe, hogy cysta a jobb vesében, kissé vaskosabb az uterus hátsó fala göb nélkül. Ekkor a tüneteim 5 nap múlva maguktól elmúltak. Viszont a vizeléssel kapcsolatos égő érzés vizelés után vagy alatt újra kezdődött, közben a fülem is megfájdult, illetve arcüreggyulladásom is lett, amit csak 14 nap antibiotiumszedéssel tudtak kikezelni (ilyen betegségeim sosem voltak). Az urológián Cikatridina hüvelykúpot ajánlottak most.
Közben próbálok rájönni, hogy mi mitől van, mikor jobb és mikor rosszabb. Az feltűnt, hogy a menstruáció alatt sosem fáj, sem az alhasam, sem a húgyvezetékem. Szexuális együttlét után,- ami most már egyre ritkább, mert mindig van panaszom - , megint megfájdul a hüvelyem. Ha fáj az alhasam, de mozgok, jövök-megyek, nem fáj annyira, mintha leülnék pihenni, vagy lefekszem aludni. Ekkor sugároz leginkább. A fájdalom úgy kezdődik, hogy pl. lehajolok és megnyomom ez a területet, vagy fekvő helyzetben jól felhúzom a lábam (hogy pl. egy hüvelykúpot betegyek). De nem minden ilyen mozdulatra kezd el fájni, csak mindig ez a kiváltó ok, úgy veszem észre.
Most a menstruáció után ismét erősen elkezdett fájni sugárzóan az alhasam, a központja a méhszáj, vagy a hüvely felső fele. Most ismét annyira fáj, hogy alvás közben is felébredek pár óra alvás után, a fájdalomcsillapító is alig nyomja el a fájdalmat.

Kedves Doktornő! Most már mindig elő fog jönni ez a fájdalom, és jönni-menni fog, vagy van erre valami kezelés? Félek attól, hogy megint felírnak valahol (urológián vagy nőgyógyász) egy antibiotikumot hasraütésszerűen, és akkor megint csak újabb hüvelypanaszok keletkeznek tőle, illetve csak időlegesen oldja meg az alhasi fájdalmaimat. Ön mit tanácsol, kihez forduljak?

40 éves vagyok, 31 éves koromban volt egy missed abortionnal végződő inszeminációval létrejövő terhességem. 33 évesen szültem a fiamat (ővele is inszeminációval estem teherbe). Utána sok-sok inszemináció ellenére nem sikerült teherbe esnem, megint csináltak egy petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot, amelyen kiderült, hogy egyik petevezetőm sem átjárható, ebben az időben már jártam a candida elleni kezelésre. Egyébként semmilyen felfázásos tünetem nem volt soha. Utána lombik kezelést kezdtünk, amivel egyből sikerült teherbe esnem,és ikrek születtek belőle. Az ikrek 2 évesek voltak, amikor kezdődtek a fentebb leírt panaszaim.
Kedves Asszonyom!

Nem kezelgetni kellene a problémáját hasra ütés szerűen, hanem meggyógyítani. Nincs egyedül azzal, hogy a nő orvostól orvosig jár a panaszaival, és nem gyógyítják meg, hanem csak kezelgetik. Emiatt újulnak azok ki minduntalan, mert nem meggyógyították azt.
A gyógyítás alapja nem a hüvelykenet tenyésztés. Gardó Sándor professzor (a győri Nőgyógyászati osztály vezetője) sokszor mondta: "HÜVELYVÁLADÉKBÓL TENYÉSZTÉST CSINÁLNI FÉLREVEZETŐ, EZÉRT KÁROS, MERT ANNAK EREDMÉNYE ALAPJÁN A NŐGYÓGYÁSZOK PÉNZT, IDŐT,FÁRADSÁGOT NEM KÍMÉLVE PUSZTÍTJÁK EL A NORMÁL FLÓRÁT!" De a hasra ütéssel adott antibiotikum ugyanilyen káros! (Ha a fekete himlőt antibiotikum "kezeléssel" próbálták volna eltüntetni a Földről, ma is százezrek halnának meg benne! A kötelező védőoltás eredménye, hogy 1978-ra himlőmentessé vált a Föld!)
A nőgyógyászati gyulladások eredményes hosszú távú gyógykezelése is a védőoltás!Ha az első panasz jelentkezésekor adnák a laktobacillus vakcinát a nőgyógyászok, akkor az hosszú időre, mellékhatások nélkül, szövődményes betegségek megjelenése nélkül meggyógyítaná a pacienst!
Az antibiotikumok adásának az eredménye a gombás "fertőzés". Nem fertőzés, mert a gombák velünk élnek, Mindenkinek van a bélrendszerében, a bőrén, a levegőben, a törölközőjén, a fürdőszobájában! De a védő laktobacillusok egyensúlyt tartanak, nem engedik elszaporodni a gombákat. A gombás panasz jelentkezésének oka: az antibiotikum adásakor felborul az egyensúly, az antibiotikum elpusztítja nem csak a véleményezett kórokozó baktériumot, hanem a védő laktobacillusokat is. A gombák elszaporodnak, és azok is gyulladást okoznak. Elszaporodnak azok a baktériumok is, melyekre hatástalan az adott antibiotikum. Újabb antibiotikum adása fokozza a bajt! Következik a hasmenés, hüvely gyulladás, hüvely fájdalom, majd a belső nemi szervekbe felszálló gyulladás. Az antibiotikumok további adása az immunrendszert is károsítja! Candida diétával sanyargatni még jobban a szervezetét: nem vezet eredményre (legalább is tartósan nem)! Mit lehet tenni? Jó gyógykezeléssel megfordítani a folyamatot!

Első és legfontosabb feladat a laktobacillus vakcina adása férjjel együtt, olyan dózisban, ahogy azt Kossuth díjas feltalálója meghatározta! EZZEL EGY IDŐBEN az elsősorban a bélrendszerben elszaporodott gombákat kipusztítani tartós (5 hónapi legalább) gomba ellenes gyógyszerrel, melyre még nem rezisztensek a gombák (nystatin tabletta 3x1) - a fluconazol készítmények már hatástalanok! Ezeket a férjének-párjának is meg kell kapnia. Ezekkel egyidőben szájon át szedni probiotikumot, és a hüvelybe feldugni több héten keresztül Protexin gynophylus HÜVELYKAPSZULÁT (ez a legjobb hüvelyi probiotikum!)
A szex után jelentkező húgyúti panaszok (égő érzés a húgycsőven)megelőzése ettől függetlenül azzal történjen, hogy a szeretkezés után AZONNAL vegyen be egy Nitrofurantoin tablettát, lehetőleg Daedalon tablettával, 1 pohár vízzel, de közvetlen előtte egyen meg egy szendvicset!

Ha még van kérdése: hívjon telefonon: +3630-9710150.

Üdvözlettel








Dr. Lázár Erika
2015-05-17 16:32:21
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja