SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!
Tegnapi levelemre köszönöm gyors válaszát. Sajnos nem tudom a progesteron eredményemet, mert nincs nálam. Tavaly augusztusban nézték utoljára, de minden stimulálásnál kapok utrogestent 3x1-et. Az orvos valami 20 és 40 közötti referencia tartományról beszélt (ha jól emlékszem), és nekem meg olyan 22 körüli. Jelenleg meddőségi központba járok, ott vannak a leleteim. Volt már 4 inszeminációm, ami sajnos nem sikerült. Van már egy gyermekem (14 éves), és volt röntgenes hsg vizsgálatom, miszerint átjárható vagyok mindkét oldalt. Stimulálásra jól reagálok, closti+merional általában amit kapok, ami 4-6 tüszőt érlel. Utána ovitrelle+utrogestan. Nagyon el vagyok keseredve, azért is nézettem meg az inzulint. Akkor ezek szerint jók az eredményeim, és nem ez okozza a problémát.

Mindent köszönök, vycu
Kedves Vycu!
Kérdéseim: a Clostilbegyt-Merional stimulálást mikor kezdték el? A progeszteron vizsgálatot pontosan mikor csinálták? Utána kezdték el ezt a stimulációs terápiát? Azóta néztek-e progeszteront, mióta stimulálják? Gondolom, nem, hiszen akkor az Utrogestan progeszteron értékét is belemérik, s ez meghamisítja az eredményt. Jó lenne tudni (kérdezze meg) a progeszteron értékét, mértékegységgel együtt!!! (Nem mindegy, milyen mértékegységben annyi az annyi!)
Ez után hogyan adják az Utrogestant? Mikortól meddig? Ha pl. a ciklus 15 napjától a 24. napjáig, akkor nem is lesz soha terhes, mert ha sikerül is megtermékenyülni, az Utrogestan abbahagyása vetélést indukál!
Nem inzulin rezisztencia okozza a problémát, de a fenti ügyködés is okozhatja, vagy az is, hogy megöli a spermiumot a szervezete. Bár ez utóbbi problémát az inszemináció kivédi. Az átjárhatósági vizsgálat pedig a vizsgálatok 15 %-ában kismedencei gyulladást, és a petevezeték elzáródását okozza a vizsgálat után.
Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2012-04-15 22:36:53
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja