
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök
Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
Témakörök ►
Kérdezz-felelek
Tisztelt Doktornő!
Már a 2. lombikon vagyunk túl, sajnos nem sikerült.
Előtte átestem hormonális vizsgálatokon, laporoskopos műtéttel megnézték a méhemet, a petevezetőket, sajnos a petevezetőim nem átjárhatóak, ezért szükséges a lombik. Semmilyen más rendellenességet nem találtak.
Mindkét esetben a visszaültetéstől számított 5. napon nagyon erősen elkezdtem vérezni. Ez a vérzés elhúzódott 2 hétig mindkét esetben. A vérzéstől számított 5. és 7. napon csinálnom kellett tesztet, pozitív lett. A 9. és a 11. napon vettek vért is, az is pozitív lett, de az érték sajnos csökkent. Ez mindkétszer pontosan ugyanígy játszódott le.
A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja ezt az erős idő előtti vérzést, az embriónak lehet-e valamilyen genetikai vagy egyéb baja, ami miatt elkezdek vérezni, vagy velem van-e valamilyen gond, ami miatt az embrió nem tud megfelelően beágyazódni.
Okozhatja-e ezt az idő előtti erős vérzést a hiperstimuláció? Ugyanis túlstimuláltak, de ezt kezelték, elvileg minden rendben volt.
A hormonkezeléstől túlvastagodhat-e a méhnyálkahártya. Ugyanis annyira vérzek, hogy ez a normál menstruációnak kb. a 3-szorosa. Szednem kell Utrogestan-t a progeszteron miatt, de az elvileg nem okozhat semmilyen gondot, legalábbis az orvosom ezt mondta. Szedek még vitaminokat és Aspirin Protectet.
A visszatérő Candida gomba és a Koli baktérium okozhatja-e ezt?
Milyen vizsgálatokat lenne érdemes elvégeztetnem, hogy a következő alkalommal ez ne fordulhasson elő? Genetikai vizsgálaton még nem voltunk.
A vércsoportunk befolyásolhatja-e a teherbeesést? Lehetséges, hogy mindkét esetben az embrió volt sérült, és ezért nem sikerült?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Hölgyem!
A vetélések felét az urogenitális rendszer krónikus gyulladása okozza. Ezzel a kérdéssel a lombikosok nem foglalkoznak, azt gondolják, 1 doboz Doxycyclin megoldja ezt a kérdést. Pedig a krónikus gyulladásokat se 1, se több antibiotikummal NEM LEHET MEGGYÓGYÍTANI!
Prágában végeztek egy vizsgálatot: 120 olyan asszonyt vizsgáltak, akiknek 2 vagy több sikertelen lombikja volt. Szövettant vettek a méhnyálkahártyáról,és 70 %-ban krónikus méhnyálkahártya gyulladást találtak! Az, hogy Önnek a petevezetékei el vannak záródva, egy korábban lezajlott és krónikussá vált petevezeték gyulladás jele. A gyulladás a hüvely felől, a méh üregén keresztül jut a petevezetékbe. Vagyis az egész genitális rendszer gyulladása. Hiába hoznak létre szépen osztódó embriót, a krónikusan gyulladt méhnyálkahártyába nem tud beágyazódni (ahogy a búzaszem se tud gyökeret ereszteni a homokba vagy a kavicsba!), pedig elkezdődött a beágyazódás, ezt mutatja a kezdeti emelkedett , majd csökkenő B-HCG.
A krónikus nőgyógyászati gyulladásokat KIZÁRÓLAG GYNEVAC LAKTOBACILLUS VAKCINÁVAL LEHET MEGGYÓGYÍTANI ÉS KIÚJULÁSÁT MEGAKADÁLYOZNI!
Én Pécsett végeztem egy vizsgálatot, ahol nem zárkóztak el a laktobacillus vakcinációtól, aki kérte, legalább annak adták. 180 nő kapott a lombik előtt, 20 féle feltétel egyezésével válogattam hozzájuk párt a nem oltott asszonyok közül. Az eredmény: másfélszer annyi sikeres lombik, egészséges gyermek született a vakcináció után.
Szóval véleményem szerint nem genetikai oka van a vetélésnek - bár meg lehet csinálni a kromoszóma vizsgálatokat is. A hyperstimuláció nem okoz idő előtti bő vérzést. A gyulladás igen. Besegíthet a vérzés mennyiségébe az Aszpirin is, de nem attól vetél. Az Utrogestan se okoz bő vérzést, se vetélést. A Candida se. Coli minden nő hüvelyében van, az se okozhat különbséget. A vércsoport se.
A laparoscóppal a méh belsejét nem lehet megvizsgálni, csak hysteroscóppal.
Tennivalói:elsősorban Gynevac vakcináció a férjével együtt! Közben lehet kromoszóma vizsgálatot csináltatni, és után hysteroscopot, ha az még nem volt.
Én azt tapasztaltam (ebben nincs összehasonlító vizsgálatom, csak szubjektív váéleményem), hogy annak sikerül inkább a Gynevac után is a lombik, akinek nem szívják le az összes petesejtjét, hanem hagynak spontán tüszőrepedést, ennek következtében magas a spontán progeszteron hormon szintje az embrio transzfer után.
Üsdvözlettel
Dr. Lázár Erika
2011-12-14 14:33:13