SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktornő!

41 éves vagyok és párommal babán gondolkodunk. Évekig antibébit szedtem, amit most hagytam abba.
A ciklusom az első alkalom óta pontos, de 21 napos, ciszta és egyéb rendellenességek nélkül, amire eddig minden orvos azt mondta, hogy nem biztos, hogy van peteérésem, majd ha babát akarok, élesben kiderül, lehet e, de hiába kértem, hormonvizsgálatra senki nem küldött el, a fogamzásgátlóval tolták ki a ciklusom.
Kérdésem, hogy Önnek mi a véleménye a 40 év feletti szülésről, bár tudom, ma már sokan vállalkoznak rá, esetemben az első baba lenne és érdekelne, a véleménye, hogy a tabletta elhagyása után, érdemes e várni pár hónapot, annak ellenére, hogy a mai tabletták nem sok hormont tartalmaznak, nekem még is vannak fenntartásaim az azonnali projekttel kapcsolatosan, valamint tehetek e valamit annak érdekében, hogy a koromat és a ciklusomat tekintve nagyobb esélyt adjak arra, hogy boldog kismamává vállhasak.

Nagyon köszönöm segítő válaszát!

Ella
Kedves Ella!
Egyrészt megváltoztathatatlan biológiai tény, hogy 40 év fölött a termékenység rohamosan csökken! Egyenesen kétségbeejtő a mai nők gondolkodása, akik 40 év utánra tolják ki a gyermek vállalás időpontját! Ez nem azt jelenti, hogy senkinek nem sikerül, hanem azt, hogy a nők 95 %-ának nem sikerül, noha minden kísérletért akár több százezer forintot is kiadnak!
Másrészt fogamzásgátlóval állítani be a rendellenes ciklust az orvos megbocsáthatatlan bűne, különösen 35 év fölött! A hozzá nem értés, a lelkiismeretlenség példaképe!
Harmadrészt a női szervezet is sokkal kevéssé alkalmas ilyenkor már a szülésre, több a kóros terhesség, kóros szülés.
Vagyis a "boldog kismamaság" esélye nagy mértékben csökken 40 év fölött.
Nagyon részletes hormon vizsgálatra feltétlenül szükség van. Benne az antimüllerián hormonra (AMH) is, ami azt mutatja meg, hogy milyen esélye van a petefészeknek fogamzóképes petesejteket adni.
A fogamzásgátló elhagyása után Czeizel Endre tudós professzor több millió szülés statisztikája alapján 3 hónapig nem szabad terhesnek lenni, vagyis egyéb védekezés kell, a fejlődési rendellenességek kialakulásának veszélye miatt.

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2017-08-24 12:35:55
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja