SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktornő!

A páromról két éve derült ki, hogy pemphigus vulgaris autoimmun betegsége van. Ő 34 éves, én 30. Szeretnénk gyereket a közeljövőben, de a párom a betegségére 2 naponta 4mg Medrolt és naponta 50mg Imurant szed. Az orvosa nem tanácsolta a gyerekvállalást a gyógyszerek szedése mellett, de legalábbis min. 3 hónapra abba kellene hagynia az Imuran szedését, mert állítólag ennyi idő alatt termelődik újra a spermium és ürül ki a szervezetéből a gyógyszer.
Az interneten sem találtunk egyértelmű válaszokat erre vonatkozóan. Kérdésem, hogy mekkora a kockázat az Imuran és Medrol szedése mellett? Valóban csökkenthető-e a kockázat, ha legalább 3 hónapra sikerül elhagyni az Imurant, úgy hogy esetleg meg kell emelni a Medrol adagot? A Medrol szedésének vannak-e veszélyei a spermiumra / gyerekvállalásra nézve? Milyen vizsgálatokra van / lehet szükség, hogy egyértelmű választ kapjunk (hormonviszgálat stb.)?
Tisztelt Hölgyem!
Férfi meddőség legnagyobb szakértője Dr. Erdei Edit főorvos, vele konzultáltam. Az Imuran is, a Medrol is károsítja a spermiumokat. Részletes vizsgálat kell. Azt javasolta, hogy keresse fel őt a párja, megbeszélni, hogy mit lehet tenni. Telefonszáma: +3620-9-243-243.
Hívatkozzon rám.

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2016-08-06 22:25:38
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja