SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!
24 éves vagyok. Pajzsmirigy alulműködésem van. 2 éve állandó rosszullétek miatt fordultam orvoshoz. Fél év volt mire rájöttek mi a bajom és elkezdtek kezelni, ez alatt az idő alatt nagyon legyengültem. Gondoltam idő kell hogy helyre jöjjek ezért vártam, de csak nem voltam jól visszamentem az orvosomhoz. Euthyrox 50-est szedek, ezzel a TSH szintem beállt 2,5 körülire, az endokrinológusom szerint ez normális, teljesen rendben van. A rosszulléteim miatt azt javasolta, hogy végezne rajtam egy ciklus függő hormonvizsgálatot, mellékvesehormon vizsgálattal a többit nem részletezte. 2,5 éve szedek fogamzásgátlót, azt mondta hagyjam abba, várjunk kb 3 hónapot hogy kitisztuljon a szervezetem és majd 3 hónap múlva az utolsó menzeszem első napján keressem, hogy megmondja mikor kell mennem a hormonvizsgálatra. Azt mondta nem gondolja hogy a fogamzásgátló okozná a rosszulléteimet, nem amiatt kell abbahagynom. (A betegségem jelentkezésekor voltam nőgyógyásznál, volt egy fogamzásgátló váltás, mert arra gyanakodott hogy attól vagyok rosszul, de nem változott semmi) Közben mondtam az endokrinológusomnak hogy észrevettem hogy mostanában magas a pulzusom 90-100 közötti nyugalomban is, emiatt elküldött kardiológushoz. Kivizsgáltak (EKG, 24 órás EKG holter, terheléses EKG, szívultrahang) a kardiológus nem talált semmi szervi bajt, azt mondta a szívem terhelve van azzal hogy ilyen magas a pulzusom, valószínűleg attól vagyok rosszul, attól vagyok gyenge, fáradok el olyan hamar. Kaptam Bisoblock 5mg-ot napi felet, azóta 70 körül van a pulzusom és jobban is érzem magam.
A gond az, hogy január végén beszedtem még a megkezdett levél fogamzásgátlót, akkor a gyógyszermentes napokban meg is jött a megvonásos vérzésem, de azóta semmi. Amióta nem szedem a fogamzásgátlót óvszerrel védekezünk a párommal. Biztos vagyok benne, hogy nem lehetek terhes, de azért csináltam több tesztet is, negatívak lettek. Olvastam a neten hogy ez normális, hogy a tabletta abbahagyása után 2-3 hónapig nincs menstruáció sőt akár fél évig se, de ez így nem túl jó. Attól félek, hogy nem veszem észre hogy terhes vagyok mivel nincs menzeszem, nem tudhatom hogy azért nem jön meg mert terhes vagyok vagy a fogamzásgátló abbahagyása miatt. A legjobb megoldásnak jelenleg az tűnik ha várok és 2 hetente tesztelek. Amennyiben nem találnak okot rá, hogy ne akkor mindenképpen visszatérnék a fogamzásgátló szedéséhez, számomra az lenne a legmegnyugtatóbb védekezési módszer.
Egyik kérdésem az lenne, hogy mikor lenne érdemes ezzel orvoshoz fordulnom?
Másik pedig hogy a hormonvizsgálattal így mi legyen, mikor keressem az endokrinológust?
A harmadik hogy mikor kezdhetek el újra fogamzásgátlót szedni? Az új levelet mindig a menses első napján kell elkezdeni, akkor addig nem is lehet míg meg nem jön?
Köszönöm válaszát
Kedves Hölgyem!
Az nem normális, hogy a fogamzásgátló abbahagyása után nem jelentkezik menstruáció. Ez aszt jelenti, hogy nem megfelelő a szexuál hormonok termelődése. Talán a fogamzásgátló szedésének megkezdése előtt is rendszertelen volt a vérzése. Akkor pedig egyáltalán nem lett volna szabad ezt adni!!! Vagyis a hormon vizsgálat nagyon fontos! Javaslom, hogy hívjon fel telefonon, hogy megbeszéljük, mit tegyen! Tel:+3630-9710150.

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2016-03-24 00:43:02
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja