SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktornő! 1,5 éve szeretnénk babát, 29 éves vagyok. Kérem, nézze meg a laboreredményeimet és írja le a véleményét. Az orvos inzulinrezisztenciát állapított meg, és 160g CH diétát javasolt, heti minimum 3-szori testmozgással. A többi eredményt jónak találta. Előre is köszönöm a válaszát.

4. ciklusnap
TSH 2,140 mIU/L
fT4 15,1 pmol/L
Anti-TPO <10,0 IU/mL
FSH 6,8 IU/L
LH 4,3 IU/L
Oestradiol 150 pmol/L
Testosteron 1,18 nmol/L
Prolactin 409 mIU/L
D-vitamin 79,80 nmol/L
SHBG 29,00 nmol/L
Cortisol reggel 488,00 nmol/L
DHEA-sulfat 13,50 umol/L

21. ciklusnap
Glukóz 4,92 mmol/L
OGTT Glukóz 120’ 5,1 mmol/L
Inzlulin 14,10 mIU/L
Inzulin 120’ 114,00 mIU/L
Progesteron 46,70 nmol/L
Tisztelt Hölgyem!

Több hozzászólni valóm is van.
1. Az inzulin rezisztenciát korrekten 3 pontos vérvétellel kell megállapítani. Az itt nem szereplő 60 perces vérvétel mutatja legpontosabban az inzulin rezisztencia súlyosságát. Javaslom, hogy magán laboratóriumban csináltassa meg még egyszer, 3 vérvétellel (0 perc-éhgyomri, terhelés után 60 perc és 120 perc). Az így is látható, hogy van inzulin rezisztencia. A 160g szénhidrátot nem lesz könnyű betartani. Fontos, hogy ne egyen édességet, csokoládét, fehér lisztből készült kenyeret, és egyéb ilyen ételeket (pl. galuska).
Nem elég a diéta és a testmozgás. Nem gyógyszer, de Olaszországban gyógyszerként törzskönyvezett, nálunk étrend kiegészítőként forgalmazott Inofolic fogyasztása (naponta 2 tasak!!) szükséges a jó eredményhez. Ezt EGÉSZ ÉLETRE SZÓLÓAN kell alkalmaznia, ha meg akarja előzni a súlyos cukor betegséget, súlyos következményeivel együtt - ugyanis az inzulin rezisztencia a cukor betegség előszobája!!!
2. A meddőségnek (=1 évnél tovább nem sikerül terhesnek lenni) 2 leggyakoribb oka a progeszteron alul működés és a krónikus nőgyógyászati gyulladások.
2/a. A 46,7 nmol/l progeszteron elégtelen, ezzel nem lesz terhes, vagy ha terhes lesz, elvetél! Lehet, hogy az inzulin rezisztencia javításával ez is javulni fog, de amíg nem javul, ne is próbálkozzanak, ha nem akarja vetéléssel, vagy koraszüléssel befejezni a terhességet! Ennek minimum 64 nmol/l fölött kell lennie! Ha 2 hónap alatt se emelkedik ezen érték fölé, Clostilbegyt szedésével kell a petefészek működést serkenteni!!!
2/b. A krónikus gyulladásokkal senki nem törődik, mert nem tudják kimutatni se, és azt gondolják, hogy ha nem tudják észlelni, akkor nincs is.Pedig csak az akut gyulladást lehet észlelni, de a legtöbb nőnél ilyen idős korára fennáll a krónikus gyulladás! Ennek megszüntetése egyedül laktobacillus vakcinációval lehetséges!!! (Az antibiotikumok erre nem alkalmasak, azok csak súlyosbítják az állapotot!) Laktobacillus vakcina ma csak a németországi Gynatren szerezhető be. Ennek segítségével a meddőség 30 %-a megszüntethető minden más gyógykezelés nélkül. Ha ezt akarja beszerezni, előtte mindenképpen hívjon fel telefonon (+3630-9710150).

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2015-07-06 10:31:08
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja