SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt doktornő,

2 kérdésben szeretném tanácsát, válaszát kérni.
Az egyik hüvelyi folyásom van sok sok éve... Nem viszket, nem büdös, csak sok, nyomot hagy a bugyin is. Az orvos szerint nincs baj, azt mondta a méhszájseb okozhatja.
Ez valóban így lehetet? Ezt nem lehet kezelni? A hüvely ph értéke milyen értéknél jó? 5,5 mért a dokim.

A másik kérdés a clostillbegyvel kapcsolatos.
Valóban nem ajánlatos 3 hónapnál tovább alkalmazni? Ha ultrahanggal nem vizsgálnak a kúra alatt, honnan tudhatom meg, hogy okozott-e cisztár a gyógyszer?

Várom válaszát,


Márta 27 éves.
Kedves Márta!

A pH normál értékének felső határa az irodalom szerint 4,5 - az általam használt 2 szinű papír pH mérővel sok éves tapasztalatom alapján 4,7. Ez fölött hüvelygyulladást bizonyít, ha előzetesen 2-3 napon belül nem volt közösülés, nem használt valamilyen kúpot vagy nem csinált valamilyen hüvelyöblögetést (ezek megváltoztatják a mérhető pH-t).
Clostilbegytet akkor kell adni, ha egyáltalán nincs ovuláció, vagy ha van is, a petefészek nem termel elegendő mennyiségű progeszteront. Prof.Siklósi György vizsgálatai szerint ha nincs ovuláció, 2 évig kell adni, és olyan dózisban, ami kiváltja az ovulációt. 2 év után abbahagyni, de ha ezalatt nem "tanulta" meg a petefészek azt, hogyan kell működnie, és újra rendszertelenné válik a vérzés, anovulációs ciklusok vannak, akkor folytatni kell az adását. Ha nem termel elég progeszteront a petefészek, akkor ki kell titrálni a sorozatos ciklusokban, hogy milyen dózis adásával termel a megtermékenyüléshez és a magzat fejlődéséhez elegendő progeszteront, és addig adni, míg a megtermékenyülés bekövetkezik (ha más akadálya nincs). Én több, mint 20 év óta követem ezt az elvet, több ezer nőnél. Talán 2 alkalommal keletkezett cysta a petefészekben, amit az egy oldali alhasi fájdalom jelzett, amit ultrahangos vizsgálattal mutattunk ki a panasz jelentkezésekor. Ekkor 2-3 hónapra abbahagytam a Clostilbegyt adását, a cysta felszívódott, eltűnt, és akkor folytattam a C. adását, ha szükséges volt még. Rendszeres ultrahangos vizsgálatot nem végeztünk minden nőnél.

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2017-02-09 00:43:41
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja