SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!

Segítségét szeretném kérni. 2015. júniusában volt egy vetélésem műszeres befejezéssel. 16 hetes voltam, de a baba 13 hetes korában megállt a fejlődésben. Ez a babám 9 hónapos próbálkozás után fogant meg. 1 év eredménytelen próbálkozás után, kivizsgálásokat kezdeményeztem. Voltam hormonvizsgálaton, amelynek eredményei tartományos belül voltak, azt mondták jók. A férjem is kivizsgáltatta magát, ő is rendben volt. Ezután az orvosom petevezeték átjárhatósági vizsgálatot javasolt, amire sor került. Ott is minden rendben volt, bár érdekes, hogy a vizsgálatot követően még abban a hónapban teherbe estem, ez volt 2016. novemberében. Nagyon boldog voltam. A hat hetes ultrahangon minden rendben volt, volt szívhang. A 9 hetes ultrahangon azonban probléma volt, megint elhalt a babám, kb 6. hét végén. Mivel nem indult meg a vetélés, műszeres befejezésre került sor 2017. január közepén. Abban kérném a segítségét, hogy mit lehet tenni még azért hogy ez ne forduljon elő még egyszer? Elmegyek akármilyen vizsgálatra, de ezt még egyszer nem szeretném átélni. Az orvosom genetikai kivizsgálást javasolt. Önnek mi a véleménye?
Előre is köszönöm.

Tisztelettel:
Vanda
Kedves Vanda!

A genetikai vizsgálatot meg lehet csinálni, de én azt gondolom, hogy az nem fog találni semmit. Viszont abban nem hiszek, hogy a hormonjai valóban rendben vannak.
1. ma már minden negyedik nőnél hormonzavar, hormon elégtelenség van, csak az ezzel foglalkozó kollégák nem ismerik fel, mert azt a határértéket tartják jónak, ami a könyvekben van megírva, de valójában egy része a terhesség zavartalan kihordására ez nem igaz.
2. A megszakadt terhességek jelentős része a krónikus nőgyógyászati gyulladás következménye, amivel a nőgyógyászok nem is foglalkoznak, már azért se, mert azt senki nem tudja meggyógyítani.
3. Gyakori a vetélés vagy meddőség inzulin rezisztencia miatt (ez a cukorbetegség "előszobája", de Magyarországon nagyon sok orvos ezt nem ismeri, még a diabetológusok közül is sokan nem).

Ha tud, azt javaslom, keressen fel. Sok asszonynak tudtam segíteni.

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2017-01-29 22:39:06
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja