SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!

33 éves vagyok, 17 hetes terhes. Tegnap megkaptam az AFP eredményemet. Igazából minden negatív, egyetlen egy dolog viszont nagyon aggaszt. A PAPP-A érték csak 0,23. A Többi MOM érték az 0,6 és 0,8 között van. Jelenthet valami fejlődési rendellenességet ez az alacsony érték. Annyit még meg kell jegyeznem, hogy a kislányom 3 éve méglepény leválással született (mindenki egészséges) és tavaly volt egy vetélésem, a mosteni terhesség Clostllbegyt segítségével sikerült. Előre is nagyon köszönöm válaszát!

Üdvözlettel: Orosz-Szabó Lilla
Kedves Lilla!

A Down-syndroma szűrésének legfontosabb, de csak egyik komponense a PAPP-A mérése. A Down syndroma rizikóját az összes mért érték szummázásával, számítógép számítja ki, bele véve az Ön életkorát, testsúlyát, a magzat korát is. Ahol ezt a szűrést csinálták, ott megadták Önnek a Down-syndroma rizikóját is. Azt is, hogy javasolnak-e kromoszóma vizsgálatot? Ugyanis ez a vérvétel csak szűrés, aminek minden szűréshez hasonlóan van ál pozitiv és ál negatív eredménye is. A Down syndromás gyermekek 3/4 része fiatal (35 év alatti) anyáknak születik, mivel őket nem küldik kromoszóma vizsgálatra. Ha a számítások szerint javasolt a magas rizikó miatt, vagy ha csak a közelében van csak, akkor célszerű megcsináltatni a kromoszóma vizsgálatot. Ettől félnek a vetélés rizikójának 1 %-os emelkedése miatt, de az említett esetekben akkor tud nyugodt lenni egész terhessége alatt, ha megcsináltatja. (Egyébként még 2 rendellenességet tudnak vele kiszűrni.) Én elküldtem vizsgálatra az elmúlt kb. 30 év alatt sok anyát, eleinte a koruk miatt, később a vizsgálati értékek miatt, és közülük egyetlen egy sem vetélt. Ha akkor, mikor én terhes voltam, lett volna kromoszóma vizsgálat Magyarországon, én megcsináltattam volna, hogy ne rettegjem végig a terhességeimet (a 37 és 40 éves életkorom miatt). A kromoszóma vizsgálatra pedig, ha úgy dönt, sürgősen el kell menni!

Üdvözlettel

Dr. Lázár Erika
2011-10-08 23:14:44
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja