SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Lázár Erika


Dr. Lázár Erika
Szülész-nőgyógyász szakorvos, okleveles villamosmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-30/971-01-50
E-mail: lazar.erika@gynevac.hu
Honlap: http://www.gynevac.hu
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      abortusz után     abortusz utáni teherbeesés     alacsony progeszteron     alhasi fájdalom     antibiotikum és a gynevac injekció     bakteriális gyulladás     bõrproblémák     candida     ciszta     coli baktérium     császármetszés utáni gyermekvállalás     császármetszés utáni szex     derékfájdalom     emlõdaganat utáni teherbeesés     erõs menstruáció     étvágytalanság     felfázás     felkészülés a lombikra     felkészülés a terhességre     fibrocisztás mellbetegség     folyás     folyás várandósan     gének     gomba     gombás fertõzés várandósan     gynevac injekció     gyógyszer hatása a magzatra     gyulladás     habituális vetélés     hajhullás     hormonprobléma     hpv     hüvelyfertõzés terhesen     influenza elleni védõoltás     inzulin rezisztencia     kétszarvú méh     klímax     leletelemzés     lombik     mûtét utáni nemi élet     mûtét utáni vérzés     magas prolaktin     magzatvédõ multivitamin szedése     méh heg repedés     méhfájdalom     méhgyulladás     méhösszetapadás     mellkeményedés     menstruáció várandósan     menstruációs görcsök     mioma     myoma     nátha várandósan     öröklés     ösztrogén túlsúly     pajzsmirigy alulmûködés     pco     pecsételõ vérzés     peteérés kiszámítása     petefészek fájdalom menstruációnál     progeszteron készítmény szedése     progeszteron pótlás     progeszteron túlsúly     prolactin szint eltérése     rákszûrés     rákszûrés várandósan     rendszertelen menstruáció     segítség megköszönése     sok tej     staphylococcus     sterilizálás     szexuális élet várandósan     szülés utáni vérzés     teherbeesés     teherbeesés 40 év felett     teherbeesés elmaradása     toxémia     túlsúly     ureaplazma     védekezés elmaradása     vércsoport eltérés     vetélés     vetélés utáni teherbeesés     vizsgálatok     zsíros bõr  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktornő!

29 éves nő vagyok, és férjemmel babaprojektben vagyunk, már kicsivel több mint 1 éve, de nem akar összejönni a baba. A menstruációm rendszeres, 27-29 napos ciklusaim vannak, viszont nagyon gyenge/kevés a vérzésem, kb. csak 2 napig tart, utána még pár napig pecsételés van. Még tavasszal voltam hormonvizsgálaton, melynek eredményeit küldöm:

Leleteim (ciklus 3. napján levéve):

- TSH: 1,633 mU/l
- DHEA-S: 9,71 umol/l
- Ösztradiol: 81,9 pg/ml
- FSH: 4,14 IU/l
- Inzulin (éhgyomri): 10,79 uu/ml
Nem hiszem, hogy a babaprojektnek nagyon hadznál a 6 kg-os fogyás!
- LH: 11,47 IU/l
- Prolaktin: 12,27 ng/ml
- Totál tesztoszteron: 0,6 ng/ml
- Inzulin 120 perc: 43,97 Uu/ml
- 250H D3-vitamin: 25,3 ng/ml
- Cukor 0 p: 5,5 mmol/l
- Cukor 120p: 7,0 mmol/l

- Progeszteron 19. nap: 15,2 ng/ml
- Progeszteron 21. nap: 18,8 ng/ml
- Progeszteron 23. nap: 20,1 ng/ml

A leleteim alapján a nőgyógyász inzulinrezisztenciát állapított meg, endokrinológushoz irányított, aki azt mondta, hogy ez még nem "súlyos", gyógyszert nem kaptam rá, hanem életmódváltást javasolt: szénhidrátcsökkentett diéta és rendszeres mozgás, melyet próbálok betartani azóta (kb. fél éve), egyébként is vékony voltam, azóta fogytam kb. 6 kg-ot (most 48 kg vagyok, 165 cm). Mérem az ébredési hőmérsékletemet, az ovulációm 12-14 nap között szokott lenni, utána egyértelműen megemelkedik a hőmérsékletem ciklus végéig (36,8-37,1), és ovuláció után a menstruációig szokott fájni a mellem szinte végig. Voltam ősszel UH-on ciklus közepén és szerencsére a nőgyógyász látott tüszőrepedést. Viszont egy korábbi UH-os vizsgálat során felmerült a kétszarvú méh lehetősége is, de még nem voltam átjárhatósági vizsgálaton, amin kiderülhetne. Rákszűrést és kenetvételt is kértem ősszel, a rákszűrés eredménye P2 volt, a kenetből minden negatív lett, kivéve az ureaplasma, ami pozitív. Erre férjemmel együtt kaptunk antibiotikumot (Doxycyclin).Férjem volt teljeskörű sperma vizsgálaton, nála mindent rendben találtak. Még tavasszal volt 1-2 hétig tartó hüvelygyulladásom, ami szerencsére gyógyszer nélkül végül elmúlt. Illetve pár napja a legutóbbi együttlétünk után erős barna folyásom és viszketés jött elő, majd megjött a menstruációm, és azzal együtt megszűntek a tünetek.
Így egy év után nagyon el vagyok bizonytalanodva, hogy merre tovább. Érdemes-e nézni újabb vérvételt, hogy van-e változás? Engem eleve nyugtalanít a progeszteron értékem, hiszen én úgy tájékozódtam, hogy babához több kellene, de több nőgyógyász szerint is rendben van ez az érték, nem kell rá gyógyszer. Illetve kérjek-e újabb kenetvizsgálatot, hogy elmúlt-e az ureaplasma? Gynevac/Gynatren kúra javasolt-e az esetemben? Az átjárhatósági vizsgálatot is tervezem, csak attól azért tartok, hogy nehogy attól kerüljön feljebb valami esetleges fertőzés, ezt mikor lenne érdemes elvégeztetni? Doktornő mit javasolna, mit tegyek?
Előre is nagyon köszönöm a segítségét!
Kedves Hölgyem!

A progeszteronja teljesen jó! (A legmagasabb értéknek 21 +-2 ng/ml-nek kell lennie.) Természetes, hogy van tüszőrepedése - ez ultrahang nélkül megállapítható a jó progeszteron értékből!

Az inzulin rezisztenciát nagyon hiányosan nézték meg! Helyesen: cukor terhelés előtt vércukor és inzulin meghatározás, cukor terhelés után 60 perccel és 120 perccel cukor és inzulin meghatározás. (Előző nap ne egyen semmi cukrosat.)

Nem hiszem hogy a babaprojektnek nagyon használ a 6 kg-os fogyás! BMI indexe 17,6 - ha ezzel az értékkel lesz terhes, a veszélyeztetett terhesek csoportjába tartozik emiatt! (a 18 alatti veszélyeztetett!)

A Gynatren injekció sorozatot viszont feltétlenül javaslom férjével együtt, még mielőtt az átjárhatósági vizsgálatra sor kerülne, mert az 15 %-ban felszálló kismedencei gyulladást, és ezzel a petevezetékek elzáródását okozza! Ezért én MINDIG e vizsgálat előtt megadom a krónikus gyulladás megszüntetése és a kiújulás megakadályozása céljából a laktobacillus vakcinációt FÉRJJEL EGYÜTT! És utána 3 hónapos türelmet javaslok, hogy a hatása tudjon érvényesülni. Ha úgy döntenek, hogy kérik a vakcinát, akkor tudniuk kell, hogy 1 doboz 5 ampullás Gynevacot 4 doboz 3 ampullás Gynatren tud helyettesíteni, illetve kettőjüknek 7 doboz, mivel a Gynevac 1 ml-es, a Gynatren pedig fél ml-es.

PCT vizsgálat is kellene, megállapítani, hogy a spermiumon a méhnyakon keresztül tudnak-e menni.

Üdvözlettel


Dr. Lázár Erika
2015-01-02 22:19:22
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja