SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Elek Csaba


Dr. Elek Csaba
Általános orvos, szülész-nőgyógyász szakorvos, humángenetikus, epidemiológus, diabetológus, farmakológus, homeopata orvos

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Dr. Elek Csaba!

2014-ben diagnosztizálták nálam a Hashimot, többnyire szubklinikus, bár az utóbbi időben sokat híztam (6 kg) úgy, hogy 150 grammos ch diétát tartok és nagyon odafigyelek arra, hogy mit eszem. Életvitelem semmit nem változtattam, ezért volt meglepő számomra a folyamatos hízás, amit sajnos nem is tudok leadni. Kíváncsiságból elmentem cukorterhelésre, amelynek az alábbi eredménye lett és amelynek értelmezésében szeretném a segítségét kérni. Korábban nem volt probléma az éhgyomri cukrommal, bár ahogy látom, nem csak azzal van a gond, hiszen ha jól tudom, akkor az sem feltétlenül jó, hogy a glükóz elfogyasztását követően a cukrom csökken, és a 2 órás érték beesik a 0 perces alá.

ÉHGYOMRI GLUCOSE 6,3 mmol/L (ref.: 4,1-6) +
60 PERCES GLUCOSE 5,9 mmol/L (ref.: 6,7-9,4) -
120 PERCES GLUCOSE 4,9 mmol/L (ref.: 4,1-7,7)
ÉHGYOMRI INZULIN 9,89 mIU/L (ref.: 3-25)
60 PERCES INZULIN 38,38 mIU/L
120 PERCES INZULIN 10,29 mIU/L

Legyen kedves segíteni, hogy ez most inzulinrezisztencia vagy mi a „diagnózis” és ez okozhatja-e az indokolatlan hízásomat, valamint a fogyásképtelenséget.

Köszönettel: Nóra
Tisztelt Asszonyom! Ez pajzsmirigy-elégtelenség Hashimoto-féle pajzsmirigy gyulladás kapcsán. Szíveskedjék kivizsgálási beutalóért családorvosához fordulni.

Dr. Elek Csaba
2019-07-03 08:58:59
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja