SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Dr. Hidvégi Edit


Dr. Hidvégi Edit
Gyermekorvos

Az OrvostKeresek.hu specialistája "gyermekorvos" témakörben.
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek!
Bizalmát köszönöm!

Témakörök

összes téma      aranyér     asztma     bárányhimlõ     bcg oltás     bcg oltás ismétlése     béres csepp     beszéd     bõr     bõrtünetek     bukás     covid     csecsemõ táplálás     csecsemõ táplálás tápszer     csecsemõápolás     cumi     d vitamin     éjszakai bepisilés     éjszakai felébredés     érdaganat     eszméletvesztés     etetés     falánkság     fejfájás     féreg fertõzés     fertõzés     fogápolás     fogazás     fogzás     fül     fürdetés     gyermek álmatlanság     gyermek bántalmazás     gyermek étvágytalanság     gyermekbaleset     gyermekfejlõdés     gyermekkori cukorbetegség     gyógyszerszedés     gyógyszertárolás     h1n1 védõoltás     hányinger     hasfájás     hasmenés     haspuffadás     háziállat a családban     helyes táplálkozás     hormonok     immunrendszer erõsítés     ivás     izzadás     kardiológia     kiütés     köhögés     köldök     köldöksérv     koraszülött     kötött csípõ     közösségbe kerülve     krupp     kullancs     kutacs     lábfájás     laborértékek     laborleletek     láz     lázcsillapítás     lisztérzékenység     mûtét     mandula     megfázás     mérgezés     nem kötelezõ oltások     nemi szervek     nyirokcsomó     oltás     oltás utáni lázcsillapítás     orrszívó     orrvérzés     ovi elõtti szobatisztaság     pedagógus gondok     pneumococcus oltás     probiotikum     pubertás     reflux betegség     sárgaság     sírás     széklet     székletvisszatartás     székrekedés     szív     szobatisztaság     szoptatás     tápszer     tej tojás allergia     tejallergia     tejérzékenység     terpeszpelenka     testvér érkezése     tic     túletetés     váladékos szem     vashiány     védõoltás     vénás értágulat     vitaminok szedése     vizelet  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Doktornő! Köszönöm szépen tegnapi válaszát a Neocate tápszerrel kapcsolatban. Sajnos a gasztros doktornőnket nem tudom elérni 18-áig, a háziorvosunknak saját bevallása szerint semmi tapasztalata ezzel a tápszerrel :-( A napi 3-4 széklet mára 6 lett, volt köztük enyhén nyákos, az utolsó pedig folyós, teljesen beitta a pelenka. A pocakja is görcsölt, bukott is minden étkezés után, ami anyatejes táplálásnál sosem fordult elő szinte, most napról-napra egyre többször, bár legalább nem túl sokat. Ma is volt, hogy két óra után keservesen sírt és enni kért, napi 6Xeszik 165ml-t a dobozon található adagolás szerint (30ml vízhez kell 1 adagolókanál, így 5 kanállal kap 150ml vízhez). Megváltást vártam ettől a tápszertől, de kicsit aggaszt ez a helyzet, ami kialakulóban van, és még az orvosunkat sem tudom elérni, ezért fordultam Önhöz. A sok széklet és az éhségérzete ellenére ebben az 5 napban, mióta ezt eszi, 200 grammot hízott (ez pisi-kaki után, étkezés előtt mért eredmény, tehát elvileg hízik, csak a gyomrának nem elég. A multiplex allergia diagnózis úgy született, hogy a kérdésére válaszoljak, hogy tapasztalati úton észrevettem, hogy a tej és a tojás fogyasztásom után produkált véres székletet, miután ezeket összetevő szinten is kihagytam az étkezésemből, pár hét után ez a tünet megszűnt. Két hónapig tartott a szigorú diétám, de maradt a görcsös hasfájás, lassabb súlygyarapodás, és ekcémás foltok, képtelen voltam kiszűrni, mitől fáj a hasa, szinte már enni sem mertem, ekkor fordultam a jelenlegi gasztroenterológushoz (előtte már voltam egynél, aki végig sem hallgatva a panaszokat mosolyogva dorgálóan közölte, hogy anyuka, a kisbabák hasfájósak, majd kinövi). Szóval most kicsit aggódok, lehet-e probléma ettől a tápszertől, mert tudom, hogy ettől allergénmentesebbet nem fog tudni kapni, és ha baj lesz vele, nem tudom, mit fog enni, a tejem nyilván már apadóban, meg hát nem tudom, mire tudnék még diétázni, hogy neki jó legyen :-( Lehetséges, hogy egyszerűen meg kel szoknia az új fajta ételt, és ezért van ez a sok furcsa tünet? Sajnos nem tudom már, mi az amin aggódni kéne, és mi az, ami normális még és belefér, legalább 18-áig. Ismételten köszönöm türelmét és segítségét.
Kedves Anyuka!

5,5 hónaposan 7.5 kg-os súly nagyon jó és ha a Neocate tápszer mellett még tovább gyarapodott, igazán elégedett lehet a súlyával. Biztos, hogy éhség miatt sír? A leírt tünetek alapján egyértelmű, hogy ez a tápszer jó választás volt. Mivel 5,5 hónapos a baba, hozzátáplálással is megpróbálkozhat: kaphat rizs+ szentjánoskenyérfamag alapú tápszert (ezt valószínűleg a háziorvosa is ismeri), répát, burgonyát, salátát megfőzve "baba-főzelékként". Természetesen egyszerre csak egy dolgot vezessen be és figyelje a reakciót. Ezzel kitart jan. 18-áig.

Remélem, tudtam segíteni!

Üdvözlettel:

Dr. Hidvégi Edit
2016-01-13 01:10:14
Olvasói értékelés: 5/5
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja