SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A rizsen és a krumplin túl: ötletek a házi bébiételek sűrítéséhez

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2019-11-29
Otthon is készíthetsz finom és tápláló ebédet a babádnak a bolti bébiétel árának töredékéért. Mutatjuk, mivel sűrítheted.
A rizsen és a krumplin túl: ötletek a házi bébiételek sűrítéséhez


Sütőtök:

Édeskés ízét sok baba szereti. A legfinomabb íz elérése érdekében sütőben süsd elő egy kicsit, 9-10 hónapos kortól pedig egy szál rozmaringot is dobhatsz mellé.  Amikor kész, főzd össze a zöldséggel, végül pürésítsd.

Mikortól adható: A hozzátáplálás kezdetétől, 5-6 hónapos kortól.

Sütőtök

Kép: ulleo / pixabay


Édesburgonya:

A sütőtökhöz hasonló ízű és állagú zöldség. Az angolszász országokban nagyon régóta fogyasztják, nálunk mostanában kezd divatba jönni. Drágább, mint a sütőtök, de tökéletes választás lehet néha, ha változatosságot szeretnénk csempészni a baba étrendjébe.

Mikortól adható: 6 hónapos kortól

Édesburgonya

Kép: Ela Haney / pexels


Karfiol:

Kicsit idősebb babáknak való, akik már jól bírják a puffasztóbb hatású zöldségeket is. Hasonlóan krémes állagot varázsol, mint a sütőtök.

Mikortól adható: 8 hónapos kortól

Karfiol

Kép: Hans / pixabay


Tejpép:

A dobozos tejpép a tápszerhez hasonló, de annál sűrűbb, leginkább a tejbegrízre emlékeztető állagú étel. Legtöbben önálló fogásként adják uzsonnára vagy vacsorára, de főzelékek sűrítésére is kiváló.

Mikortól adható: Típustól függően 4-12 hónapos kortól

Tejpép

Kép: Petr Kratochvil / Public Domain Pictures


Gabonapép:

A tejpéphez hasonló elven működik, a dobozban lévő port kell megadott mennyiségű forró vízzel elkeverni. Önmagában sok baba nem szereti az ízét, zöldséggel, gyümölccsel összeturmixolva azonban finom ebéd készülhet belőle.

Mikortól adható: Típustól függően 4-6 hónapos kortól

Gabonapép

Kép: Maple Horizons / pixabay


Kukoricaliszt:

A megszokott finomliszt egészségesebb alternatívája. Ugyanúgy sűríthetjük vele a főzeléket, mintha liszttel tennénk: tegyünk egy kevés mennyiséget a zöldség mellé, keverjük csomómentesre, majd pürésítsük.

Mikortól adható: 6 hónapos kortól

Kukoricaliszt

Kép: Karine Monteiro / pexels


Darált keksz:

Főleg gyümölcsökhöz szoktak adni pár kanál darált kekszet, hogy tartalmasabbá tegyék vele a tízórait. A legegyszerűbb háztartási keksz helyett próbáljunk valamilyen egészségesebb változatot használni.

Mikortól adható: Típustól függően 6-8 hónapos kortól

Keksz

Kép: pixel 2013 / pixabay


Rizs, krumpli:

A jól megszokott rizs és krumpli sem feltétlenül rossz választás, de vegyük figyelembe, hogy a krumpli összeturmixolva nyálkás, ragacsos állagot vesz fel, ezért sok baba nem szereti.

Mikortól adható: 6 hónapos kortól

Rizs

Kép: ImageParty / pixabay

Te mivel szoktad a baba főzelékét sűríteni? Van még ötleted ezeken kívül?

Kapcsolódó cikkeink:

Borítókép: dimitrisvetsikas1969 / pixabay

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
A szerkesztő ajánlja