SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen vállalkozási kompetenciák kellenek a sikeres vállalkozáshoz?

Kulcsár Krisztina [cikkei] - 2020-10-29
A sikeres üzletemberek nem születési adottságként váltak sikeressé. Ami közös bennük az erős vágy az elképzeléseik megvalósítására és ezért hajlandóak keményen megdolgozni. Minden ehhez szükséges ismeret elsajátítható, a személyes készségek és képességek fejleszthetők.
Milyen vállalkozási kompetenciák kellenek a sikeres vállalkozáshoz?

Kitartással és odafigyeléssel a személyes beállítódásokon is lehet változtatni. Vállakozóként fontos, hogy ismerjük az erősségeinket és a gyengeségeinket és fejlesszük a hiányzó képességeinket.

A célok és a lehetőségek tükrében különféle eszközök állnak rendelkezésre.

  • Gyakorlati tudást fejlesztő különféle tréningek: vezetői tréning, kommunikációs tréning, DISC tréning.
  • Személyre szabott mentorálás, coaching.
  • Információ és tapasztalatcserét biztosító vállalkozói klub, kamarai összejövetel.
  • Szakmai rendezvények, kiállítások, tanfolyamok, távoktatás
  • Mentoring rendszer.

A kezdeményezőkészség és vállalkozói kompetencia három fő összetevőből áll: ismeretek, készségek és attitűdök.

A jogi ismeretek fontosak, de nem elegendők

Egy vállalkozás jogi értelemeben való megszületéséhez szükséges ismeretek könnyen elsajátíthatók, tanfolyamok vagy szakirodalom révén valamint külső segítséget is könnyen elérhetünk ügyvéd, tanácsadó illetve könyvelő révén.

Mindezek a sikeres vállalkozáshoz szükségesek, de nem elégségesek. Vállakozónak lenni élet és magatartásforma, speciális képességek és készségek használata amelynek feletétele megfelelő szintű szakmai és vállalkozói tudás megléte.

A kezdeményezőkészség és a vállalkozói alkalmasság megszületéséhez elengedhetetlen egyrészt személyes, szakmai/üzleti tevékenységeihez illeszthető lehetőségek felismerése, értelmezése, emellett a gazdasági működések és pénz világában való tájékozódást sem lehet elkerülni.

Függetlenség, kreativitás és etikus magatartás

A vállalkozást indító személynek tisztában kell lennie a pénzügyi és jogi feltételekkel is. Ide tartoznak a tervezés, szervezés, irányítás, vezetés, a feladatok megosztása, elemzés, kommunikáció, higgadt ítélőképesség, a tapasztalatok értékelése és hasznosítása, kockázatfelmérés, kockázatvállalás, munkavégzés egyedül és csapatban illetve az etikus magatartás.

Pozitív attitűd: a függetlenség, a kreativitás, motiváltság, eltökéltség a személyes és társadalmi kapcsolatok terén illetve a munkában.

Vállalkozói attitűdök:

Elkötelezettség és megingathatatlanság. Ez hozzáállás biztosítja a vállalkozót, hogy megállíthatatlan legyen, és könnyedén vegye az akadályokat. Ez magában foglalja azt is, hogy bármennyi időt és energiát hajlandó belefektetni az üzletébe. A bukások után mindig feláll és képes újrakezdeni.

Töretlen hit a sikerben: Aki biztos a sikerében és tesz is érte olyan ember, aki folyamatosan a vevői ügyfelei igényeit követi és szemmel tartj a konkurenciát is, tanulni sem szégyell tőlük.

A kockázat és a bizonytalanság tolerálása: A siker érdekében nem fél kockázatot vállalni és jól tűri a bizonytalanságot.

Kreativitás és jó alkalmazkodóképesség: Mindig tele van új ötletekkel és bármilyen helyzethez könnyen adaptálódik. Van önbizalma, mindig tettre kész és képes a megújulásra is. A szokatlan ötletek sem hozzák zavarba, felismeri és megragadja az új lehetőségeket.

Kiválóságra törekvés: A kiváló minőséget tartja szem előtt mindenek előtt és mindig vannak új célkitűzései. Folyamatosan vizsgálja önmagát és a vállalkozását, mit lehetne még jobbá tenni.

Vezetés: A vállalkozónak hajlandónak kell lennie a feladatok delegálására és meg kell, hogy bízzon a munkatársaiban.

A sikeres vállalkozás létrehozásához három alapvető készségre nélkülözhetetlen:

Szakmai készségek: az adott üzletág alapos ismerete.

Vezetési készségek: képesség a vállalkozás irányítására, vezetői ismeretek, képességek birtoklása, jártasság a pénzügyekben, marketing és az értékesítés terén.

Vállakozási készségek: önfegyelem, tervezés, célkitűzés, döntéskészség, a megújulásra való képesség, kockázatvállalási képesség, önbizalom, elkötelezettség, rugalmasság, céltudatosság, kudarctűrés, lendületesség, megbízhatóság, kezdeményezőkészség.

Ezek a kompetenciák fejleszthetők különféle kurzusokon, amelyek segítségével bárkiből lehet sikeres vállakozó.

 

Kép: StartupStockPhotos képe a Pixabay -en.

Kulcsár Krisztina


Kulcsár Krisztina
Családi vállalkozások szakértője, mediátor, mentor, coach, tréner

Elérhetőségeim:
Cím: Budapest, I. Csalogány u. 55. és Tata
Telefon: 06-20/662-45-69
E-mail: christina.kulcsar@gmail.com
Honlap: www.kulcsarkrisztina.hu,
www.soultherapy.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
A szerkesztő ajánlja