SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hajszárítóval próbálta gyógyítani - összeégette kisbabáját egy magyar apa

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-07-04
Az interneten látott módszer alapján hajszárítóval próbálta kezelni 13 napos babája hasfájását egy férfi. A csecsemő hasa és lába életveszélyesen összeégett, jelenleg is küzdenek az életéért - értesült a Blikk.
Hajszárítóval próbálta gyógyítani - összeégette kisbabáját egy magyar apa

Korábban példa nélküli balesethez riasztották a mentőket június 29-én. Egy apa az interneten látott módszer alapján a hajszárító meleg levegőjével próbálta elmulasztani babája hasfájását. A kicsi hasa és lába olyan súlyosan összeégett, hogy először kábító hatású fájdalomcsillapítót kellett adni neki, jelenleg pedig intenzív osztályon küzdenek az életéért.

Az ügyben az Érdi Rendőrkapitányság nyomoz, a gyanúsítottat egyelőre nem hallgatták ki. A lapnak nyilatkozó dr. Kónya Tamás ügyvéd szerint először azt vizsgálják meg, hogy a férfi beszámítható-e. Ha nem, kényszergyógykezelésre küldik, de ha igen, gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés miatt egytől öt évig tartó szabadságvesztéssel büntethető.

Az internet tele van hasonló gyógymódokat hirdető videókkal. Az egyik ilyen felvételen külön kitér a hölgy arra, hogy ne ijedjünk meg, ha a hajszárító nyomán bőrpír keletkezik, ez csak annak a jele, hogy a rossz energia éppen hagyja el a testünket.

A Magyar Gyermekmentő Alapítvány felhívja a szülők figyelmét arra, hogy senki ne az interneten található megkérdőjelezhető praktikákkal kezelje a gyerekét, hanem kérdéses esetben forduljon inkább orvoshoz.


A kisbabák hasfájása

A csecsemők hasfájása rejtélyes jelenség. Az első fél évben minden bizonytalan eredetű sírást ezzel szokás magyarázni (ahogyan a második félévben a fogzással.) A gyanú általában megalapozott: egy újszülött naponta a testsúlya 10-20 százalékának megfelelő anyatejet fogyaszt, ami megterheli az emésztőrendszerét. Ez a probléma rendszerint 2-3 hónapos korra elmúlik, négy hónapos kor után pedig már nem szabad, hogy gondot okozzon.

  • Megelőzhetjük a hasfájást, ha szoptatós anyaként kerüljük puffasztó ételeket, az első hat hétben pedig nem iszunk tejet. A különböző tejszaporító teák is tartalmazhatnak ánizst és édesköményt, amire szintén érzékeny néhány csecsemő. Ha ilyet tapasztalunk, inkább térjünk át másik készítményre, esetleg valamilyen homeopátiás szerre.
  • A babát szoptatás után büfiztessük, hogy kiengedje a lenyelt levegőt. Ha nehezen kakil, a térdeivel körözzünk gyengéden a pocakja felé, ez segíti a szelek távozását is.
  • Sokat segít, ha dédelgetjük, testközelséget biztosítunk számára. Használhatunk hordozókendőt is, nagyszerű találmány, mindkét kezünk szabaddá válik, miközben a baba nyugalomban szuszog rajtunk.
  • A meleg is jó hatással bírhat, de nem hajszárítóból. Vasaljunk inkább át egy textilpelenkát, és azt helyezzük a baba pocakjára.
  • Tápszeres csecsemőknek az elején HA-s készítményt adjunk, nagyon bukósaknak pedig AR-est. Fontos, hogy megfelelően válasszuk ki a cumisüvegen található lyuk méretét is: ha túl nagy, akkor túl gyorsan is fog enni a baba, ha pedig túl kicsi, akkor nagyon meg kell dolgoznia az ételért, és eközben is sok levegőt nyelhet. Mindkettő okozhat hasfájást.
  • A patikákban vény nélkül kaphatóak hasfájás elleni készítmények is - ezekről használat előtt kérjük ki szakember véleményét.

Kép: Magyar Gyermekmentő Alapítvány / Facebook

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

Idegbántalomra utaló kisebb eltéréseket már egészséges cukoranyagcseréjű, de cukorbetegség szempontjából magasabb kockázati csoportba tartozóknál is találtak a Semmelweis Egyetem kutatói. A vegetatív és érzőidegrendszer zavarát okozó állapot jeleinek mielőbbi felismerése segítheti a betegség megelőzését és hatékonyabb kezelését.
Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

Viszket vagy ég a szeme, amikor kontaktlencsét visel? Számos oka lehet annak, hogy kontaktlencse-viseléssel összefüggő kellemetlenségeket tapasztal. Dr. Lendvai Zsanett, a Budai Szemészeti Központ szemész szakorvosa segítségével összeszedtük a probléma hátterében álló lehetséges okokat, illetve tippeket is adunk a panaszok enyhítésére.
A szerkesztő ajánlja