SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Veszélyes tábortűz - 12 órája kioltott tűznél égette meg a parázs a kisfiú kezét

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2017-06-14
Egy megrendült anyuka tette közzé történetüket arról, hogyan sérült meg a kisfia egészen váratlan módon. A fiúcska égési sebei sokkolóak, édesanyja azért lépett a nyilvánosság elé, hogy felhívja a többi szülő figyelmét egy - sokak által talán ismeretlen - veszélyre.
Veszélyes tábortűz - 12 órája kioltott tűznél égette meg a parázs a kisfiú kezét

Shelley LeBlanc-Cormier kisfia, Tristan egy tűzrakó gödörbe esett bele. Hogy ez a mutatvány veszélyes, az nyilván nem is kérdéses, tűzrakáskor mindannyian nagyon vigyázunk, hogy gyermekünk ne menjen a lángok közelébe. Ebben a történetben azonban van egy csavar, mégpedig ott, hogy a tüzet már 12 órával azelőtt kioltották, hogy a kétéves kisfiú beleesett volna.

Tristan a szüleivel volt a kertben – takarítottak, a nyesedéket, hulladékot pedig elégették, hogy pillecukrot pirítsanak a lángján. A családi program végeztével vizet öntöttek a tűzrakóba, eloltva ezzel a tüzet. A kétéves kisfiú másnap a nagypapájával játszott a kertben, a teherautóját tologatta, amikor a tűzrakó mellett elvesztette az egyensúlyát és beleesett a gödörbe, beletenyerelve a tűz maradványaiba. A felnőttek persze azonnal kikapták őt, de addigra a sérülés már bekövetkezett.

Shelley elmondása szerint már a parázs sem pislákolt, egyáltalán semmi nem utalt arra, hogy az előző esti sütögetés helyszíne még veszélyes lehet. Tristan a pillanat törtrésze alatt esett el és tenyerelt bele a hamuval fedett parázsba – másod-, és harmadfokú égési sérüléseket szenvedve el. Az eset három hete történt, de a kisfiú kezei most is borzalmas látványt nyújtanak. Tristannak bőrátültetésre volt szüksége, a hátáról vett szövettel próbálják pótolni a kezén és karján keletkezett sérülések helyén a bőrt.

Shelley fel akarta hívni a figyelmet, hogy más családokban ne fordulhasson elő a szörnyű baleset - ezért tette közzé történetüket és kisfia fotóit. Mint mondta, nem sajnálatot, vagy pénzt remél attól, hogy feltette a Facebookra a képeket.

„Egyszerűen azt szeretném, hogy soha, soha de soha többé ne fordulhasson elő, hogy egy szülőnek látnia kell a gyermekét úgy szenvedni, ahogy én láttam. Azt akarom, hogy egy kisgyermeknek se kelljen ilyen fájdalmat átélnie” – mondta.

Mivel itt a grillezős, sütögetős kerti bulik időszaka, valóban fokozottan kell figyelnünk gyermekünkre - ahogy ez a szomorú példa is mutatja, nem csak azalatt, míg ég a tűz, hanem sokkal később is. Az oltásnál figyeljünk arra, hogy az adott területet le is hűtsük, ne csak addig öntsük a hideg vizet, míg a tűz kialszik – függetlenül attól, hogy saját kertünkben, vagy a természet lágy ölén élvezzük a szabad tűzön sütés örömeit.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A szerkesztő ajánlja