SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mi aztán nem unatkozunk! Ötletes játékok a lakásban

Családinet [cikkei] - 2009-09-22
Betegeskedik a gyermek és nem mehet ki a szabadba? Vagy annyira csípős hideg van, hogy csak kevés ideig lehetne mozogni odakint? Semmi baj, játékötleteink segítségével a szobában is garantáltan kitűnő lesz a hangulat. A következő játékok fejlesztik a mozgást, a kézügyességet, kreativitást a gyermeknél. A javasolt játékötletek 1-2 éves kortól alkalmazhatók.
Mi aztán nem unatkozunk! Ötletes játékok a lakásban

Mozgásos játékok

Táncoljunk. Tegyünk be egy lendületes zenét, vagy énekeljünk táncra buzdító dalocskákat (pl. Hopp Juliska, hopp Mariska), és táncoljunk a szobában gyermekünkkel. 

Az állatok szökése. Dugjuk el a lakásban a gyermek plüssállatait, a játékállatkert, legó vagy play mobil műanyag figuráit. Mondjuk azt neki, hogy az állatok megszöktek az állatkertből vagy az udvarról, segítsenek nekünk megkeresni őket. Egy játék babakocsiba, nagyobb játék teherautóba össze tudja ezeket gyűjteni a gyermek, majd visszaviszi a gyerekszobába. 

Szappanbuborék fogás. Fújjunk szappanbuborékokat, melyeket a kicsi elkapdos. Próbálja meg úgy elkapni a buborékot, hogy kezében ne rögtön pukkanjon szét. A gyerek talán már maga is tud szappanbuborékot fújni.
Magunk is készíthetünk alapanyagot a folyadékhoz:
Oldjunk fel 1 l vízben 1 dl mosogatószert, vagy gyermeksampont. Tegyünk hozzá 140 ml glicerint (a gyógyszertárban kapható), így nem fog rögtön szétpattanni a buborék. A folyadékot beletöltjük a készen is kapható fújóba.

Játékötletek kis kezeknek

Kutatás a táskában. Adjuk oda csemeténknek kézitáskánkat, amit előzőleg teleraktunk különféle veszélytelen tárggyal. A gyermekekre különben is mágikus vonzerővel hat anya táskája. Szívesen kotorásznak benne, kipakolják, majd újra berakják tartalmát.

Játsszunk fodrászosat. Adjunk a gyermek kezébe fésűt és hajkefét, esetleg hajgumikat és csatokat is. Engedjük meg, hogy új frizurát varázsoljon nekünk, vagy csak egyszerűen babráljon a hajunkkal.

Dobozvarázs. Gyűjtsünk össze különböző nagyságú dobozokat (Pl. cipős doboz, csomagküldő karton, sajtos doboz). Ezekből házat, tornyot építhetünk közösen, vagy lehet babaágy, állatkuckó is belőlük, a játékszerek szortírozására is alkalmasak. A dobozokat együtt kiszínezhetjük, színes papírral, matricákkal díszíthetjük.

Mi a nyitja? A gyermekek rettenetesen szeretik csavargatni a fedeleket, kupakokat. Adjunk a kezükbe kimosott krémes dobozokat, tusfürdős- és samponos flakonokat. (A kupakokkal vigyázzunk, a kicsi nehogy a szájába vegye!) Üres fémdobozokkal is játszhatnak (pl. tápszeres, neszkafés doboz) leveszik, felteszik rájuk a műanyagfedelet. Tehetünk bele egy marék száraztésztát, így lehet rázogatni, zörgetni. 

Játék madzaggal. Csak pár méternyi vastagabb kötöző zsineg kell hozzá. Üljünk le a gyermek mellé, tekerjük gombolyaggá a madzagot, majd fejtsük vissza. Ezt ismételjük meg többször is. Egy idő után kérlelni fog minket, hadd csinálja ő is. Meglepően kitartóak a gyerekek, amikor ugyanazt a tevékenységet szeretnék végezni, amit mi - a játék nem csak a kézügyességet fejleszti, hanem a koncentrációs képességet is.
A zsinegből fektessünk le egy utat, amit a gyereknek követni kell. A végén megjutalmazhatjuk pl. egy szem gumicukorral. A zsinegből képezhetünk figurákat is, a gyerek pedig találja ki, mi az. (Ügyeljünk, nehogy a nyakára tekeredjen!)

 

Kép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja