Fulladásveszélyes gyermekjáték - ha ilyet vásároltál, vidd vissza az üzletbe!

Az alábbi közlemény olvasható a Lidl honlapján:
2019.05.24.
Tisztelt Vásárlóink!
A vásárlók biztonsága érdekében a Lidl Magyarország elővigyázatosságból visszahívja azon Playtive junior Fa játék elefánt termékét, melynek csomagolásán és a termék alsó oldalán
- az IAN 304083 azonosítószám,
- a HG04414 modellszám
- és a 11/2018 verziószám látható.
A visszahívás oka, hogy a kerekek rögzítése meglazulhat, ezáltal apró, lenyelhető részek keletkezhetnek. Az apró részek lenyelése babáknál és kisgyermekeknél sérülést okozhat. Ezért arra kérjük a vásárlókat, ne használják tovább a terméket.
A fent nevezett termék a Lidl Magyarország üzleteiben 2019. április 4. és 2019. május 15.között volt kapható.
Kérjük vásárlóinkat, amennyiben a fenti típusú terméket megvásárolták, a továbbiakban ne használják, szíveskedjenek azt bármely üzletünkbe visszavinni. A vételárat – a vásárlást igazoló nyugta nélkül is – természetesen visszatérítjük. A termékvisszahívás kizárólag a Playtive junior Fa játék elefánt (IAN 304083, HG04414, verziószám: 11/2018) termékünket érinti. A „Playtive junior” márka további termékeire illetve más fa játékokra a visszahívás nem vonatkozik.
A Lidl Magyarország Bt. a termék gyártója nevében elnézést kér a vásárlóktól az okozott kellemetlenségért.
Forrás és kép: Lidl
- Termékvisszahívás Etilén-oxid szennyezettség miatt
- Termékvisszahívás Listeria monocytogenes jelenléte miatt
- Termékvisszahívás! Etilén-oxid szennyezés
- Termékvisszahívás! Mikrobiológiai probléma (Listeria baktérium)
- Termékvisszahívás! Mikrobiológiai probléma (E. coli baktérium)
- Termékvisszahívás! Penész lehetséges jelenléte a puszedliben!
- Termékvisszahívás: romlott, penészes lehet egy Lidl-ben kapható konzerv
- Termékvisszahívás! Ha ezekből az édességekből vásároltál, ne egyétek meg őket