SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan lettem nagycsaládos? (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

Érfalvyné Kecskés Bernadett [cikkei] - 2011-04-29
Amikor tartós kapcsolatunk lesz, vagy férjhez megyünk, szóba kerül, hogy legyen-e gyermekünk, ha igen, mennyit szeretnénk vállalni. Mindig érdekelt, hogy másoknál mennyire tudatos a családtervezés. Íme, az én történetem.
Hogyan lettem nagycsaládos? (Cikkíró pályázatra beküldött írás)

3 testvérem van, így a nagycsalád számomra természetes, sohasem idegenkedtem tőle. Álmaimban mindig sok gyerekem volt, és én boldog anyukaként éltem velük és a férjemmel, aki eltartott minket. Aztán felnőttem, védőnő lettem, férjhez mentem és elkezdődtek a beszélgetések, hogy hány gyerekünk legyen. Zsolti klasszikus magyar családban nőtt fel, egy nővére van, így neki ez volt az ideális modell. Egyelőre kiegyeztünk egy fiúban és egy lányban, aztán majd meglátjuk…

Az első házassági évfordulónkon már 7 hónapos várandós voltam, novemberben meg is született a kislányunk. Kitöltötte minden percünket, élveztük és tanultuk a szülői szerepünket. Közben persze házastársként is gyakoroltunk, csak a védekezésünk nem sikerült tökéletesre, így a következő év decemberben már egy kisfiúval is gyarapodott a családunk. Röpke két év alatt teljesült férjem álma, és a kimerültség miatt én sem gondolkodtam a folytatáson. Szépen hozzászoktunk egymáshoz, a gyerekek „összenőttek”, sokszor azt hitték, hogy ikrek, egyre könnyebb lett velük az élet. Már máson is járt a fejem, elkezdtem újból főiskolára járni, másoddiplomát akartam szerezni. Eljött a munkába állás ideje, szép lassan megszoktuk ezt az életformát egy-két hónap alatt. 3-4 éves gyerekekkel könnyebb volt utazni, nyaralni, éjjel aludtunk, néha kettesben is kimozdulhattunk, szóval úgy éreztük, minden rendben. A védekezésünk még mindig bizonytalan volt, mert én nem akartam hormonális szert, sem spirált, a mechanikus dolgoktól idegenkedtünk, így nyitott volt az út a következő babának, aki hamarosan kopogtatott. Az ötödik évfordulónkon 4 hónapos baba mocorgott a szívem alatt! Januárban megszületett a 3. gyermekünk, újból egy kisfiú. Nagyon nehezen szoktunk hozzá, újra ki kellett alakítani egy megfelelő napirendet. Ez fél évet vett igénybe, addigra belerázódtunk, a csecsemővel járó mindennapi teendők is újra rutinná váltak. Csakhogy én sosem akartam 3 gyermeket, a férjemet is meg tudtam győzni, hogy legyen még egy baba két éven belül, így a következő év augusztusában már 6 személyes lett a családunk, egy újabb kisfiú érkezett hozzánk! Most már számomra is kerek lett a világ, boldogan éltük mindennapi életünket, kinőttük az autónkat, kiszorultunk a dolgozószobába, és sosincs nálunk csend, de már megszoktuk! Férjemnek is természetessé vált a nagycsalád, nem bánta meg, hogy így alakult az élete.



Újból elkezdtem gondolkodni a munkába álláson, már kivettem a szabadságaimat is, amikor… Gondolom, már kitaláltátok, mi történt? Igen, várandós lettem újra (felfedeztem egy természetes módszert a védekezésre, de nem vált be…), és most, 33 évesen elmondhatom, hogy 5 kisgyermek boldog és büszke anyukája vagyok. 1 lányunk született és 4 kisfiunk. Nem egyszerű az életünk, de szeretjük, és hálásak vagyunk Istennek, hogy meg van mindenünk, amire szükségünk van. Mindig kérdezik, hogy lesz-e folytatás? Terveink szerint nem, és most már tényleg nagyon odafigyelünk a védekezésre, de ha véletlenül összejönne még egy baba, nem vetetnénk el.

Ez az én történetem, és a tiétek? Nektek valóra váltak a gyermekvállalással kapcsolatos terveitek?

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja