SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Több orvos is hazaküldte őket, az anya kitartása miatt vették észre a betegséget a kisfiúnál

Tóth Nikolett [cikkei] - 2023-07-26
A baba kilenc hónapos korában görcsölni kezdett, amire antibiotikumot kaptak az orvosától. Később újabb rohamok jelentkeztek, de a sürgősségiről és a házi orvosi rendelőből is hazaküldték őket. Az anya kitartásának köszönhető, hogy még azelőtt észrevették a bajt, mielőtt agykárosodás alakult volna ki a kicsinél.
Több orvos is hazaküldte őket, az anya kitartása miatt vették észre a betegséget a kisfiúnál

"Azt mondtam, hogy addig nem jövök el innen, amíg meg nem vizsgálják a fejét"

Két éve jött világra a kis Seb, aki születése után egyből lélegeztetőgépre került. Ötnapos volt, amikor egy ultrahang vizsgálat során cisztákat találtak az agyánál - ám az orvosok azt mondták az anyának, hogy ez nem fogja befolyásolni a baba fejlődését. 

A 32 éves Victoria Wallt azonban egyre jobban nyugtalanították a furcsa jelek, amiket felfedezett a babáján, ahogy telt az idő. Hat hónapos korában csak úgy tudott felülni a kisfia, hogy mindig felborult. Kilenc hónapos korában görcsök jelentkeztek nála, amire az orvos antibiotikumot írt fel, ez azonban nem használt, a rohamok nem szűntek meg. Ekkor már sürgősségire mentek vele a szülők, de ott azt mondták, hogy semmi baja nincs a kicsinek. Később a házi orvos is hazaküldte őket. 

Két héttel később az anya újra bevitte a sürgősségire a gyermekét, ahol végül beleegyeztek az orvosok a vizsgálatokba. A vérvétel negatív lett. 

"Azt mondtam, hogy addig nem jövök el innen, amíg meg nem vizsgálják a fejét, hiszen tudtam, hogy cisztája van. Megpróbáltak lerázni azzal, hogy a tünetek csak a vírusfertőzésre adott reakció részei, de végül megvizsgálták - és kiderült, hogy Seb vízfejű" - mondta az édesanya. 

Ez azt jelenti, hogy a kisfiú agyában folyadék halmozódik fel, ami nyomást okoz, és a koponya sérüléséhez is vezethet. Ha nem enyhül a nyomás, az az agy növekedésének zavarához és maradandó agykárosodáshoz vezethet, ráadásul az állapot végzetes is lehet.
 

"Imádkoztam Istenhez, hogy ne ez legyen a valóság"

Szerencsére a kisfiúnál még azelőtt észrevették a problémát, hogy agykárosodást szenvedett volna. 

"Olyan diagnózist kaptam, amit nem értettem. Azt olvasni, hogy ez gyógyíthatatlan, az fel nem fogható. Teljesen lesokkolt. Imádkoztam Istenhez, hogy ne ez legyen a valóság."

A gyermeket másnap már meg is műtötték. Hat hét alatt összesen négy műtéten esett át, most pedig egy shuntot ültettek a fejébe, amin keresztül kivezetik a felesleges vizet a koponyájából.
 


 

A történetből érdemes levonni a tanulságot. Ha úgy érezzük, hogy gyermekünkkel valami baj van, addig vigyük orvostól orvosig, míg ki nem derül, mi okozza a problémát. Ne nyugodjunk bele, ha azt mondják, semmi baj, hogyha úgy érezzük és látjuk, hogy a gyerekünk nem olyan, mint máskor.

Indexkép: Laila képe a Pixabay-en

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja