SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mikor kell először orvoshoz menni a terhesség alatt?

Családinet [cikkei] - 2023-11-14
Kimaradt ciklus, pozitív terhességi teszt, és számos jel utalhat arra, hogy érdemes felkeresned a nőgyógyászod, mert valószínűleg babát vársz - ez azonban csak a vizsgálat után válhat 100%-ig biztossá.
Mikor kerül sor az első terhességi vizsgálatra, és milyen teszteket végez el ekkor az orvosod? Mutatjuk.
Mikor kell először orvoshoz menni a terhesség alatt?

Az első vizsgálat a terhesség során

Az ajánlások alapján az első vizsgálatra akkor kerül sor, amikor az első menstruációs ciklus kimaradását észleled, és terhességre gyanakszol - vagy már lett egy pozitív terhességi teszted is. Ez általában a várandósság 4-8. hetében történik.

Olvasd el, milyen jelek utalhatnak arra, hogy várandós vagy: A terhesség jelei

Az orvosi vizsgálat megerősíti a terhesség fennállását, azonosítja a magzat életkorát, meghatározza a szülés várható dátumát, és kiszűri az egészségügyi problémákat, amik befolyásolhatják a terhességet.

Az első orvosi vizsgálat során általában az alábbiakra számíthatsz:

  • Terhességi teszt megerősítése
  • Vérvizsgálatok, amelyek meghatározzák a vércsoportod, Rh faktorod és az antitestek jelenlétét
  • Vizeletvizsgálat a fehérje és a cukor jelenlétének ellenőrzésére
  • Fizikai vizsgálat, amely magában foglalja a testsúly, a vérnyomás és a magzati szívhangok ellenőrzését
  • Beszélgetés az egészségi állapotodról, a betegségeidről és a gyógyszerekről, amelyeket szedhetsz és amelyeket jobb elkerülni terhesség alatt.

Később további orvosi vizsgálatok és ultrahangos vizsgálatok következnek majd, hogy biztosítsák a terhességed egészséges alakulását, és folyamatosan figyeljék a magzat növekedését és fejlődését.

Olvasd el ezt is: Vizsgálatok a terhesség alatt - minden, amiről tudnod kell

Ha bármilyen kellemetlenséget vagy egészségügyi problémát tapasztalsz a terhesség során, ne habozz azonnal felkeresni az orvosodat!

Problémamentes várandósságot és jó egészséget kívánunk neked és kisbabádnak!

A cikket lektorálta Dr. Eszlári Péter szakértőnk:

Indexkép: Depositphotos.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
A szerkesztő ajánlja