SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Utazás biztonságosan

Kókai Kata [cikkei] - 2007-04-20
Lassan beindul a nyaralási szezon, sokan már lefoglalták külföldi nyaralásukat. Hogy az utazás ne járjon kellemetlenséggel ügyeljünk rá mit eszünk és iszunk külföldön.
Utazás biztonságosan

Számtalan népszerű úticél rejthet magában veszélyeket. Több országban is ügyelnünk kell arra mit eszünk és mit iszunk, hiszen Európai ember mesterséges, „steril” ételekhez szokott gyomra komoly károkat szenvedhet már az egyszerű csapvíztől is.

Kórokozók az ételekben, italokban

Kolera, szalmonella, csupán kettő azon kórokozók közül, melyek a kevésbé fejlett országok ételeiben, sőt akár a csapvízben is előfordulhatnak. A fejlettebb nyugati országokban szinte kizárt, hogy hasonló problémával találkozzunk (hiszen ők a magyaroknál is jobban ügyelnek a higiéniára), de más népszerű országokban (pl. Törökország, arab országok) ugyanez nem mondható el.

Biztonságos étkezés

Ha kevésbé fejlett országba látogatunk el, ügyelünk rá, hol fogyasztunk ételeket. Az éttermek nagy része, sőt, a hotelek éttermei is biztonságosnak mondhatók, azonban az utcai árusok termékei kevésbé ellenőrzöttek, így erre csak a bátrak vállalkozhatnak.

Fontos, hogy ne fogyasszunk nyers ételeket, főleg a nyers (vagy nem eléggé átsült) húsokat, zöldségeket kerüljük. Gyümölcsöt soha ne együnk mosatlanul, és mindig tiszta (palackozott) vízzel mossuk meg fogyasztás előtt. A legjobb, ha a héját is eltávolítjuk.



Hat hónaposnál fiatalabb gyermekek esetében a betegség könnyen elkerülhető, ha a nyaralás idején kizárólag anyatejjel tápláljuk. Ez esetben a kismamának oda kell figyelnie milyen ételeket fogyaszt, hiszen az anyatejbe bekerülve a fűszeres, erős ételek a babánál gondot okozhatnak. Nagyobb babák esetében csak az üveges tápszer jöhet szóba, illetve a színvonalasabb, higiéniára ügyelő éttermek kosztja.

Az italok veszélyei

A legtöbb országban meghatározott mennyiségű klórral fertőtlenítik a csapvizet, ez azonban nem egy helyen nem elég a víz teljes tisztításához. Sokan hallottunk már rémisztő történeteket, amelyben ismerősünk külföldön csapvizet fogyasztott, s akár hetekig tartó betegséget szedett össze. Sajnos az ilyen történeteknek van alapja, ezért ügyelni kell rá, hogy főként a kevésbé fejlett országokban soha ne fogyasszunk csapvizet, még kis mennyiségben sem.

Célszerű csapvíz helyett palackozott ásványvizet fogyasztani, emellett természetesen a palackozott üdítők, alkoholos italok, illetve a forrázott vízzel készült tea és kávé is biztonságos.

Hogyan tegyük ihatóvá a csapvizet?

Ha mégis ragaszkodnánk a csapvízhez, ma már több módszer is létezik annak fertőtlenítésére. Léteznek úgynevezett csapra szerelhető víztisztítók, melyek könnyen hordozhatók, s akár hónapokon át biztonságos használatot nyújtanak. Magas ára miatt ez a módszer kevésbé kedvelt (25 000 Ft-tól). A hagyományos forralás is segíthet, ez esetben azonban legalább 3 perc forralás szükséges. Ügyeljünk rá, hogy jégkockát is csak tiszta vízből készítsünk.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja