SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyári túra - csak okosan!

Kókai Kata [cikkei] - 2006-07-24
Sokan felelőtlenül indulunk el a természetbe, s csak későn ébredünk rá, mennyi mindent felejtünk el.
Nyári túra - csak okosan!

Késő bánat, eb gondola t- ahogyan a mondás is tartja. Sokan úgy hisszük, a túrázáshoz semmi más nem kell, csupán egy pár kényelmes cipő, és némi elemózsia. Pedig a hosszabb kirándulások előkészületeket igényelnek. A tapasztaltabbak már tudják mit érdemes vinni, s mit nem. Néhány aranyszabályt érdemes betartani, hogy a túrázás kellemes emlékként, ne pedig rossz élményként maradjon meg az emlékeinkben.

Amire ügyelni kell

Nyáron még több dologra kell ügyelnünk, mint ősszel, vagy tavasszal. Az átmeneti, kellemes időben elég csupán néhány apróság, a nagy melegben azonban fokozottabban kell ügyelni. Védeni kell bőrünket az erős napsütésből, s a kalapot sem szabad otthon felejteni (főként ha gyermek is van a csapatban), másként könnyen napszúrást kaphatunk. Fontos a kényelmes cipő. A cipőválasztásnál ügyelni kell arra, hogy jól szellőzzön, de arra is, hogy ne utcai cipőt válasszunk.

Az utcai cipők többségének vékony, egyenes talpa van, mely alkalmatlan a túrázásra, hiszen a nagyobb kövek, az egyenetlen útviszonyok kellemetlenné teszik a járást. Válasszunk az utcainál magasabb, bordázott talpú cipőt, ha lehet, akkor kifejezetten túracipőt. Soha ne viseljünk műszálas ruhát, vagy zoknit, mert a fokozott izzadás hatására könnyen lábgomba alakulhat ki. Válasszunk kényelmes pamut öltözetet, s ügyeljünk a kullancsveszélyre is.

Fontos kellékek

Soha ne felejtsük otthon a vizet. Felnőttek esetében fejenként legalább két liter ásványvizet vigyünk magunkkal, ami segít az elvesztett víz és ásványi anyag pótlásában. Mindenképpen csomagoljunk elegendő élelmiszert, és ne felejtsük otthon a kötszereket sem, hogy a kisebb karcolásokat elláthassuk. Érdemes a naptej mellé valamilyen kullancs- és szúnyog elleni védő krémet vagy spray-t is csomagolni.

Ha gyermekünkkel együtt indulunk túrázni, mindig ügyeljünk rá, hogy kalapot viseljen, és elegendő folyadékot fogyasszon.

Mit vigyünk magunkkal?

- naptej
- kullancs és szúnyogriasztó krém vagy spray
- fejenként legalább két liter folyadék
- ragtapasz
- élelmiszer
- kalap vagy sapka

Mibe öltözzünk?

- szellős pamutruházat
- jól szellőző sapka vagy kalap
- erdőben érdemesebb a kullancsok miatt hosszú nadrágot viselni
- túracipő, vagy magasabb, bordázott talpú cipő, bakancs

Mindig ügyeljünk arra, hogy megfelelő mennyiségű vizet és élelmiszert vigyünk magunkkal. Az erdőben lehetnek csábító gombák vagy gyümölcsök, de kizárólag olyan növényt szabad fogyasztani, melynek biztosan ismerjük hatását.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
A szerkesztő ajánlja