SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Utazás kisállattal - az állatorvos tanácsai

Dr. Zöldi Tamás [cikkei] - 2017-07-25
A nyaralás háziállataink szempontjából korántsem számít mindig örömteli eseménynek.
Utazás kisállattal - az állatorvos tanácsai

Az első dilemma: Magunkkal vigyük-e kedvencünket vagy sem? A kérdésre adott válasz nagyban függ a megválasztott úti céltól és az utazás módjától. Legkönnyebb helyzetben a saját nyaralóba igyekvők vannak, akik gépkocsival utaznak. Ők nyugodt szívvel vihetik magukkal kedvenc kutyájukat, cicájukat, papagájukat.

Jó tudni, hogy a gépkocsi utazás nem veszélytelen dolog. A kutyák hőszabályozása nagyon rosszul tűri a felhevült autóban való hosszabb utazást. Álljunk meg gyakran, hogy kutyánk el tudja végezni szükségleteit, a magunkkal vitt tiszta, friss ivóvízzel gyakran kínáljuk meg! Utazás előtt célszerű koplaltatni, hogy elkerüljük a hányingert, hányást.   


Fotó: James Jordan / flickr

A szállodába, panzióba igyekvők lehetőségei korlátozottabbak, bár ma már egyre több turisztikai vállalkozás ismeri fel a „kutyás” ügyfelekben rejlő üzleti lehetőséget. Nem árt jó előre tisztázni, hogy a leendő vendéglátók fel vannak-e készülve állatok fogadására!

Ha külföldi úti célt választunk, tájékozódjunk állatorvosunknál az adott ország állategészségügyi előírásairól, a szükséges oltásokról, hogy ne a határról kelljen visszafordulnunk.

Az Európai Unió tagállamaiba kisállat útlevéllel és érvényes veszettség elleni oltással tudjuk kivinni kedvencünket.

Ha mediterrán vidékre, Dél- Európába készülünk kedvencünkkel, utazás előtt konzultáljunk állatorvosunkkal a szükséges óvintézkedésekről, hiszen ott olyan kórokozók is előfordulhatnak, amelyekkel szemben speciális intézkedésekre van szükség.


Fotó: namla namla / FREEIMAGES
 

Mit tegyünk, ha semmiképp nem tudjuk magunkkal vinni állatunkat?

Gondozását feltétlenül bízzuk olyan személyre (családtagra, szomszédra), aki ismeri kedvencünket és lehetőleg jó viszonyban vannak egymással. Részletesen tájékoztassuk az étkezési és egyéb szokásairól, esetleges betegségeiről. A kezelő állatorvos nevét és telefonszámát is feltétlenül adjuk meg, aki baj esetén hívható. Ha nincs ilyen személy a környezetünkben, állatpanzióban helyezhetjük el kedvencünket.

Mielőtt panzióba adjuk kedvencünket, célszerű személyesen meggyőződnünk a tartási körülményekről, higiéniáról.


Fotó: namla namla / FREEIMAGES

Nyaralásunk csak úgy lesz gondtalan, ha kedvencünket is jó körülmények között, biztonságban tudjuk. 

Fotó: ralphvaessen / pixabay

Dr. Zöldi Tamás


Dr. Zöldi Tamás
Kisállatgyógyász szakállatorvos

Elérhetőségeim:
Rendelő: Szent Bernát Pestimrei Kisállat-ambulancia
E-mail: info@szentbernat.hu
Honlap: http://www.szentbernat.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja