SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Utazás kisállattal - az állatorvos tanácsai

Dr. Zöldi Tamás [cikkei] - 2017-07-25
A nyaralás háziállataink szempontjából korántsem számít mindig örömteli eseménynek.
Utazás kisállattal - az állatorvos tanácsai

Az első dilemma: Magunkkal vigyük-e kedvencünket vagy sem? A kérdésre adott válasz nagyban függ a megválasztott úti céltól és az utazás módjától. Legkönnyebb helyzetben a saját nyaralóba igyekvők vannak, akik gépkocsival utaznak. Ők nyugodt szívvel vihetik magukkal kedvenc kutyájukat, cicájukat, papagájukat.

Jó tudni, hogy a gépkocsi utazás nem veszélytelen dolog. A kutyák hőszabályozása nagyon rosszul tűri a felhevült autóban való hosszabb utazást. Álljunk meg gyakran, hogy kutyánk el tudja végezni szükségleteit, a magunkkal vitt tiszta, friss ivóvízzel gyakran kínáljuk meg! Utazás előtt célszerű koplaltatni, hogy elkerüljük a hányingert, hányást.   


Fotó: James Jordan / flickr

A szállodába, panzióba igyekvők lehetőségei korlátozottabbak, bár ma már egyre több turisztikai vállalkozás ismeri fel a „kutyás” ügyfelekben rejlő üzleti lehetőséget. Nem árt jó előre tisztázni, hogy a leendő vendéglátók fel vannak-e készülve állatok fogadására!

Ha külföldi úti célt választunk, tájékozódjunk állatorvosunknál az adott ország állategészségügyi előírásairól, a szükséges oltásokról, hogy ne a határról kelljen visszafordulnunk.

Az Európai Unió tagállamaiba kisállat útlevéllel és érvényes veszettség elleni oltással tudjuk kivinni kedvencünket.

Ha mediterrán vidékre, Dél- Európába készülünk kedvencünkkel, utazás előtt konzultáljunk állatorvosunkkal a szükséges óvintézkedésekről, hiszen ott olyan kórokozók is előfordulhatnak, amelyekkel szemben speciális intézkedésekre van szükség.


Fotó: namla namla / FREEIMAGES
 

Mit tegyünk, ha semmiképp nem tudjuk magunkkal vinni állatunkat?

Gondozását feltétlenül bízzuk olyan személyre (családtagra, szomszédra), aki ismeri kedvencünket és lehetőleg jó viszonyban vannak egymással. Részletesen tájékoztassuk az étkezési és egyéb szokásairól, esetleges betegségeiről. A kezelő állatorvos nevét és telefonszámát is feltétlenül adjuk meg, aki baj esetén hívható. Ha nincs ilyen személy a környezetünkben, állatpanzióban helyezhetjük el kedvencünket.

Mielőtt panzióba adjuk kedvencünket, célszerű személyesen meggyőződnünk a tartási körülményekről, higiéniáról.


Fotó: namla namla / FREEIMAGES

Nyaralásunk csak úgy lesz gondtalan, ha kedvencünket is jó körülmények között, biztonságban tudjuk. 

Fotó: ralphvaessen / pixabay

Dr. Zöldi Tamás


Dr. Zöldi Tamás
Kisállatgyógyász szakállatorvos

Elérhetőségeim:
Rendelő: Szent Bernát Pestimrei Kisállat-ambulancia
E-mail: info@szentbernat.hu
Honlap: http://www.szentbernat.hu

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

Így irányítja az életed egy manipulatív szülő

"A manipulatív szülők annyira ügyesen leplezik igazi szándékaikat, hogy gyerekeik állandó zavarodottságban élnek. Tudják, hogy becsapják őket, de nem tudnak rájönni, hogy hogyan."
Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Megugrott a szamárköhögéses esetek száma hazánkban

Már a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján is kezeltek idén súlyosan beteg gyermeket szamárköhögéssel. Míg a korábbi években maximum egy-két megbetegedést tapasztaltak éves szinten Magyarországon, addig az idei első negyedévben már 12 esetet regisztráltak. A betegség ellen létezik védőoltás, amit a gyerekek kötelező oltásként kapnak meg, de a kisbabákra különösen veszélyes lehet, ha a védettség kialakulása előtt fertőződnek meg a kórral.
A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

A diabétesz kialakulása előtt évekkel lehetnek jelei egy gyakori szövődményének

Idegbántalomra utaló kisebb eltéréseket már egészséges cukoranyagcseréjű, de cukorbetegség szempontjából magasabb kockázati csoportba tartozóknál is találtak a Semmelweis Egyetem kutatói. A vegetatív és érzőidegrendszer zavarát okozó állapot jeleinek mielőbbi felismerése segítheti a betegség megelőzését és hatékonyabb kezelését.
Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Így mondj szépen és eredményesen nemet a gyerekednek - nagy szükség van erre időnként

Nemet mondani nem könnyű, főleg nem a gyerekünknek, mégis elengedhetetlen része a szülői szerepnek ez is: hiszen felelősségre, önkontrollra és érzelmi szabályozásra tanítja a kicsit. A következetes és szeretetteljes nevelés hatására a gyerekek biztonságban érzik magukat, és magabiztos, felelős felnőttekké válhatnak. De hogyan mondjunk nekik nemet?
5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

5 hasznos tipp kontaktlencsét viselőknek

Viszket vagy ég a szeme, amikor kontaktlencsét visel? Számos oka lehet annak, hogy kontaktlencse-viseléssel összefüggő kellemetlenségeket tapasztal. Dr. Lendvai Zsanett, a Budai Szemészeti Központ szemész szakorvosa segítségével összeszedtük a probléma hátterében álló lehetséges okokat, illetve tippeket is adunk a panaszok enyhítésére.
A szerkesztő ajánlja