SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Buda lett Budapest új kedvencének a neve

Családinet [cikkei] - 2020-10-30
Buda lett a neve a Budapesti Állatkert háromhetes orangután bébijének. A név kiválasztására a városligeti intézmény internetes szavazást hirdetett, amely csütörtök éjjel zárult le. Budán kívül egyébként egy másik orangután kisfiú is cseperedik a városligeti intézményben: az augusztusban született jövevényt Móricnak hívják, az ő nevére is az interneten lehetett szavazni.
Csütörtök éjjel lezárult a Fővárosi Állat- és Növénykert legifjabb orangutánjának nevére meghirdetett internetes szavazás. A három választható név, a Buda, a Huba és a Naga közül végül a Buda lett a befutó, így az október 10-én született, háromhetes orangután kisfiút ezzel a névvel fogják bejegyezni a nemzetközi orangután törzskönyvbe.
 
A kis Buda, aki most még leginkább anyukája ölében tartózkodik, néhány hónapon belül már a második orangután bébi a Budapesti Állatkertben. Lia, a másik nőstény már augusztusban életet adott egy kisfiúnak. Az ő nevére ugyancsak az interneten szavazhatott a közönség, és végül a Móric nevet kapta. Mindkét kicsit nevelő orangután anyukának van egy-egy idősebb, hatéves lánya is, akik most érdeklődéssel lesik el anyjuktól, hogyan foglalkozik a kistesóval. A nőstény orangutánok ugyanis a természetben is így sajátítják el a bébikről való gondoskodás, a gyereknevelés fortélyait.
 
Jula kölykével, Budával
 
A Fővárosi Állat- és Növénykertben az elmúlt három évtizedben összesen tíz orangután gyerek született. Közülük többen ma már más állatkertek lakói: az 1991-ben világra jött Tóni például napjainkban a Drezdai Állatkert egyik sztárja. Az állatkerti orangutánok szaporítása az aranyos bébik népszerűségén túl természetvédelmi jelentőséggel is bír, hiszen ezek az állatok a vadonban kritikusan veszélyeztetettnek számítanak.
 
* * *
 
Az Állatkertben az őszi szünet idején nemcsak sokféle látnivalóval, így például az orangután kölyökkel, a nemrég előmerészkedett szurikáta bébivel, a tevecsikóval vagy az anyukája hátán csimpaszkodó kis sörényes hangyásszal lehet találkozni, hanem jelentős kedvezményekkel is várják a közönséget: november 1-ig a 18 éven aluliak a szokásos gyermekjegy árának feléért látogathatják az Állatkertet. Közben elkezdődött a Nyugdíjas Ősz is, amely egészen november végéig tart, a szépkorúaknak szóló, ugyancsak jelentős kedvezménnyel.
 
Forrás: Fővárosi Állat- és Növénykert
 
Fotók: Hanga Leticia

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Sokkoló eredményt hozott az agyevő amőba miatt vett vízminták vizsgálata

Az agyevő amőba által okozott fertőzéssel kapcsolatban Párkány Vadas strandfürdőjében a hatóságok szerint a mintavételek több mint háromnegyedében találtak amőbát.

Ha ilyen popcornt vettél, ne fogyaszd el, rákkeltő lehet!

A Nébih kéri a vásárlókat, hogy az alábbi azonosító adatokkal megegyező termékeket ne fogyasszák el!

35 évig hordta a testében a megkövesedett magzatot - döbbenetes felfedezés egy 73 éves nőnél

Egy ritka és sokkoló orvosi eset kapcsán derült fény arra, hogy egy 73 éves algériai nő 35 éven át hordozott a hasüregében egy elhalt, megkövesedett magzatot - anélkül, hogy tudott volna róla. A "kőgyermek" esete nemcsak megdöbbentő, de bepillantást enged a női test elképesztő alkalmazkodóképességébe is.

Hogyan érinti a kánikula a szívet, a szívbetegeket?

A kánikulában sokan érezhetik kimerültnek magukat, az sem ritka, hogy ájulásközeli állapotot okoz a forróság. Azonban, akik mellkasi fájdalmat, légszomjat, gyors, esetleg szabálytalan pulzust érzékelnek, feltétlenül forduljanak orvoshoz. Dr. Vaskó Péter, a Kardioközpont - Prima Medica kardiológusa arra is felhívta a figyelmet, hogy szívbetegek, idősek és krónikus betegséggel élők hogyan óvhatják a szívüket a kánikulában.

Két űrbeli kutatásban vesz részt a Semmelweis Egyetem

25 tudományos kutatást visz a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére Kapu Tibor, a magyar kutatóűrhajós kéthetes küldetéséhez, ebből kettőt a Semmelweis Egyetem kutatói kezdeményeztek. A tudományos programba bekerült az űrutazás során fellépő egészségügyi - kardiovaszkuláris és egyensúlyszervi - problémák telemedicinás kísérlete és egy nanoszálalapú szemészeti gyógyszerformuláció alkalmazásának vizsgálata is mikrogravitációs körülmények között.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja