SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kézfej nélkül született egy magyar kisfiú, az orvosok 17 ultrahang vizsgálat után sem vették észre a bajt

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-07-06
Pereli a terhesgondozását végző kórházakat az a salgótarjáni asszony, akinek negyedik gyermeke csonka bal karral, kézfej nélkül született. Állítása szerint két intézményben összesen tizenhét alkalommal végeztek rajta ultrahang vizsgálatot, de senki sem szólt neki, hogy baj van a babával - adta hírül a Tények.
Kézfej nélkül született egy magyar kisfiú, az orvosok 17 ultrahang vizsgálat után sem vették észre a bajt

Barnabás ma már hároméves. Gyönyörű, mosolygós kisfiú, még porszívózni is tud az ép kezével. Édesanyja, Vass Mónika azt mondja, ha előre értesültek volna az állapotáról, fel tudtak volna készülni az előttük álló nehézségekre.

„Mindenféleképpen megtartottuk volna, mert az én kisfiam így is úgy is Barnuska. Így egész, teljes nekünk” – nyilatkozta az anya a Tényeknek. Hozzátette azonban, hogy a fia fejlesztése nem egyszerű. A gyógytornát szerencsére meg tudták oldani helyben: jelenleg az óvodába jár ki egy szakember Barnabáshoz. Korábban azonban csak alapítványi keretek között tudták volna végezni a tornáztatást, ami sok pénzbe került volna a családnak.

A nő jelenleg mindkét kórházat pereli, ahol ultrahangot készítettek róla, hogy megtudja, ki a felelős. Azonban számos nehézségbe ütköznek. Egyik ügyvédjük már ki is szerette volna kérni az ultrahangfelvételeket, ám ezeket nem kapta meg, s így nem tudtak tovább lépni az ügyben. Mint elmondta: a kártérítési összegből fia jövőjét szeretné biztosítani.

A végtaghiány igen súlyos állapot, ám Barnabás szemei előtt több példakép is lebeghet, ha meg szeretné valósítani az álmait. A 16 éves, Alexej Romanov az oroszországi Tatárföldön él. Mindkét kézfeje hiányzik születése óta. Két évvel ezelőtt fogadta örökbe egy házaspár, akik észrevették különleges vonzalmát a művészetek iránt. Alexej ekkor kezdett zongorázni tanulni, és nagyon hamar magas szintre fejlődött. Egyik előadását itt lehet megtekinteni:

Az egyiptomi Ibrahim Hamato tízéves volt, amikor elveszítette mindkét karját egy baleset következtében. Jelenleg mégis ő országa leghíresebb pingpongosa. A 2020-as Tokiói paralimpiai csapat kapitánya lesz, ám az épek között is nagy sikerrel versenyez. A labdát a lábával dobja fel és a szájában tartja az ütőt. Otthon van saját asztala, és egy robottal vagy egyszerűen a fallal gyakorol. Érdemes megnézni, ahogyan pingpongozik, lenyűgöző. 

Minden esély megvan tehát arra, hogy a salgótarjáni kisfiúnak is sikerül ledolgozni a hátrányt, ami születésekor érte. Hajrá, Barnabás!

Fotó: MedicalPrudens / pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja