SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Villámcsapás miatt halt meg egy 8 éves kislány Bodajkon

Németh Noémi [cikkei] - 2017-05-25
Villámcsapás miatt vesztette életét egy bodajki kislány kedd délután.
Villámcsapás miatt halt meg egy 8 éves kislány Bodajkon

A Székesfehérvári Rendőrkapitányság még vizsgálja a kedd késő délután történt tragédia körülményeit - írja a feol.hu.

A kislány és édesanyja a kertjükben tartózkodtak, amikor fekete felhők érkeztek Bodajk fölé, majd egy villám hatalmas dörgéssel csapott a kertbe. A gyerek azonnal összeesett - egyelőre nem tudni, hogy az áramütés vagy az ijedtség miatt.

Az anya a szomszéd segítségével azonnal újraélesztéssel próbálkozott, ám sajnos nem jártak sikerrel. A kislányt intenzív osztályra szállították, de sajnos már nem tudták megmenteni az életét.
 

Mit tegyünk, ha villámlik?

A villámlás áramerőssége elérheti a 20-30.000 ampert, sőt, ennek akár sokszorosa is lehet extrém esetben. Magyarországon évente kb. 20-40 embert ér villámcsapás. Az esetek negyede halálos kimenetelű, ám még ha túl is éljük a villámcsapást, rendkívül súlyos következményekkel kell számolnunk. Nem szabad tehát félvállról venni, ha kitör a vihar - mit tegyünk villámlás esetén?

  • Ha lehet, azonnal húzódjunk be egy zárt épületbe vagy autóba.
  • Ha csak gépkocsiban tudjuk átvészelni a vihart, húzzuk fel az ablakokat és csukjuk be az ajtókat.
  • Ha épületben tartózkodunk, ne álljunk az ablakok és falak közelébe. A vihar idején ne nyissuk meg a csapokat, ne zuhanyozzunk, és húzzuk ki az elektromos berendezések csatlakozóit a konnektorokból - ellenkező esetben a villámlás akár lakástüzet is okozhat. Ne használjuk a vezetékes telefont, amíg villámlik és dörög! Mobiltelefont szabad használni.
  • Ha tóban, folyóban ér minket a vihar, azonnal el kell hagyni a vizet - az ugyanis vonzza a villámokat és az áramot is vezeti.
  • Ne álljunk be a fák alá, különösen akkor, ha a fa egy szál magában magasodik egy sík terepen.
  • Ha barlangba húzódunk be, a falaktól és a bejárattól legalább 1,5 m-es távolságban tartózkodjunk.
  • Kerüljük a fémből és betonból készült tárgyakat, objektumokat - ha éppen biciklizünk, amikor kitör a vihar, álljunk le és tartsuk távol magunktól a kerékpárt.
  • Nyílt terepen tilos a földre feküdni villámláskor!
  • Ha sehová sem tudunk behúzódni, guggolva várjuk ki a vihar végét és próbáljunk meg minél kisebbre összegömbölyödni - zárjuk össze a lábainkat, és hajtsuk rá a fejünket. Minél inkább "kimagaslunk" a talaj szintjéről, annál inkább töltjük be a villámhárító szerepét, és szinte vonzzuk a villámlást.

Kép: Pixabay / Pexels

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

9 lehetséges ok, hogy miért látunk homályosan

A homályos látás gyakori szemészeti panasz. Fiataloknál leggyakrabban a korrigálatlan fénytörési hiba okozza, 40-45 felett pedig a közeli látás elhomályosodása, mely egy természetes fiziológiás folyamat része. A homályos látás ugyanakkor komolyabb szemészeti problémák tünete is lehet. Íme, a homályos látás kilenc lehetséges oka, és kezelési lehetőségei.
"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

"Kukába az élelmiszerpazarlással" - plakáttervező pályázatot hirdet a Nébih Maradék nélkül programja

A Fenntarthatósági Témahét alkalmából "Kukába az élelmiszerpazarlással" címmel indít plakáttervező pályázatot a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. Az április 25-től június 21-ig tartó pályázat során olyan műveket várnak, amelyek figyelemfelkeltő módon szemléltetik az élelmiszerpazarlás problémakörét, hangsúlyozva a fogyasztók egyéni felelősségét. A legérdekesebb alkotások készítőit értékes nyereményekkel díjazzák, valamint műveik a tervek szerint oktatási intézményekben jelennek majd meg országszerte a következő tanévtől.
Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

Szívtájékon szúrta osztálytársát egy hatodikos lány óra közben Bőnyben

A diák súlyosan megsérült, mentőhelikopterrel szállították kórházba.
A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

A globális felmelegedés és a szolárium is növeli a melanóma kialakulásának kockázatát

Az elmúlt húsz évben folyamatosan nőtt Magyarországon a bőrrákos esetek száma. A bőrdaganatok közül a melanóma az egyik legagresszívebb típus, ezért különösen fontos a betegség korai felismerése. Ráadásul a globális felmelegedés jelentősen növeli a kialakulás kockázatát, mivel ennek következtében tartósan egyre több UV-sugárzás éri a bőrünket. A szoláriumban pedig már akár egyetlen alkalom is tartós bőrkárosodást okozhat. A Budai Egészségközpont a rendszeres önellenőrzésre és a bőrgyógyászati szűrővizsgálat fontosságára, valamint a megelőzésre hívja fel a figyelmet a május 7-ei melanóma világnap alkalmából.
A szerkesztő ajánlja