SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Azt szeretnéd, hogy gyerekedből életrevaló és talpraesett felnőtt váljon? 5 hasznos tanács, melyet érdemes megfogadni

Családinet [cikkei] - 2019-04-03
Tanárok, tanítók, edzők tömkelege fáradozik nap mint nap azon, hogy gyerekeinket fejlesszék, oktassák és utat mutassanak jövőjüket illetően. Viszont egy boldog és kiteljesedett élethez korántsem elég annyi, hogy a gyerek kitűnő labdaérzékkel rendelkezik és fényes labdarúgó karrier állhat előtte.
Azt szeretnéd, hogy gyerekedből életrevaló és talpraesett felnőtt váljon? 5 hasznos tanács, melyet érdemes megfogadni

Egy, az American Journal of Public Health magazin által publikált 2015-ös tanulmány eredményei szerint az élet sikerességét legnagyobb mértékben befolyásoló tényező nem más, mit a szociális és érzelmi kompetencia minősége. Tudósok arra is rávilágítottak, hogy azok a gyerekek, akiknél már óvodás korban megállapítható volt a magasabb szociális, érzelmi és mentális kompetencia megléte, azok 25 éves korukra nagyobb valószínűséggel rendelkeztek felső végzettséggel és stabil munkahellyel. Ezzel ellentétben az alacsonyabb érzelmi kompetenciával rendelkező gyerekek hajlamosabbak voltak arra, hogy elhagyják az iskolát és illegális dolgokba keveredjenek.

Szerencsére a társadalmi és érzelmi kompetencia fejleszthető, így szülőként akár tudatosan is rávezethetjük gyerekeinket arra, hogy hogyan lehetnek mentálisan és érzelmileg is stabilak életük végéig.


1. Érzelmei kapjanak visszaigazolást

A gyerekek érzelmei sokkal törékenyebbek, mint a felnőtteké, így nem szabad félvállról venni, legyen szó bármilyen banális kis dologról. Bármit is érezzen a gyerek, üljünk le és beszéljünk róla. Ha mérges, beszéljük át vele, hogy mérgesnek lenni olykor természetes dolog, és ne tudjuk le annyival, hogy „nem nagy ügy, majd elmúlik.”


2. Tanítsuk meg arra, hogyan kezelje érzelmeit

Egy jó szülő sosem vállalja át gyerekei érzéseinek a felelősségét. Ahelyett, hogy felvisítanánk vagy megnyugtatnánk, inkább olyan eszközt adjunk a gyerek kezébe, amivel bármikor úrrá lehet a saját érzelmein. Van olyan gyerek, akit a zenehallgatás kapcsol ki, és van, akit a festegetés, a lényeg, hogy találjuk meg azt az elfoglaltságot, amit a gyerek egyedül is képes lesz alkalmazni bármilyen helyzetben.


3. Hagyjuk, hogy hibákat kövessen el

Habár szülőként nagyon nehéz feladat, hogy gyerekünk minden egyes lépését kövessük, olykor hagynunk kell, hogy saját bőrén tapasztalja meg a hibáinak következményét. Nem szabad átvállalnunk a felelősséget a tetteiért, inkább vezessük rá, hogy mit csinált rosszul, így teremtve lehetőséget a fejlődésre.


4. Vonjuk be a problémamegoldás folyamataiba

Sok gyerek olykor megfeledkezik a kötelezettségeiről, feladatairól, de az okos szülő ahelyett, hogy megszidná, inkább kidolgoz egy tervet, hogy hogyan is tehetné csemetéjét felelősségteljesebbé. Ez persze nem azt jelenti, hogy tettei nem vonnak maguk után következményeket.


5. Hagyjuk, hogy a gyerek keveredjen kényelmetlen szituációkba

Ha gyermekeinket igazán fel akarjuk készíteni az életre, akkor nem próbáljuk még a széltől is megóvni. Hagyjuk, hogy találkozzon olyan helyzetekkel, amelyekben megtapasztalhatja a frusztrációt, hiszen tapasztalatok útján fejlődik a gyerek. Természetesen mindig álljunk készen, és ha kell segítsük ki a helyzetből, de óvatosan rá kell vezetnünk arra, hogy ha valami rosszul sül el, akkor a pánikolás nem vezet sehova - ötletelni kell, hogy hogyan hozható helyre a probléma.

Forrás: Filantropikum
Kép: Pexels / Pixabay

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja