SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Eljön a nap, amikor már nem lesz több hiszti és nem lépsz legódarabra sem - és borzasztóan hiányozni fognak ezek az évek

Tóth Nikolett [cikkei] - 2022-04-26
A mai anyák kifacsartak, túlhajszoltak, állandó kimerültséggel küzdenek - fogalmazta meg Vekerdy Tamás pszichológus. Alig várjuk, hogy túléljük a napot, hogy végre hátradőlhessünk a huszonnyolcadik hiszti után. De eljön majd a nap, amikor vége lesz ennek, amikor csend lesz körülöttünk, és bizony nagyon fognak hiányozni a kisgyerekes évek.
Eljön a nap, amikor már nem lesz több hiszti és nem lépsz legódarabra sem - és borzasztóan hiányozni fognak ezek az évek

Várjuk a hisztik végét, és hogy ne kelljen legódarabra lépni, de miért?

Miért nem értékeljük a kisgyerekes éveket? 

Folyton azt kívánjuk: legyen már vége ennek az időszaknak!

Bárkivel beszélek, akinek már nagyok a gyerekei, mindenki azt mondja, hogy az volt a legjobb, amikor kisbaba volt és csak etetni meg altatni kellett. Persze amikor az ember ott áll a síró csecsemő felett hullafáradtan az éjszaka közepén, és már ki tudja, hányadszor veszi ki a kiságyból, hogy megnyugtassa, akkor nem biztos, hogy így nyilatkozik erről az időszakról.

Sokkal inkább azt kívánja, hogy legyen vége a hasfájós időszaknak.

Aztán egyszer vége lesz.

Akkor azt kívánja, hogy tudjon végre beszélni, hogy könnyebb legyen megérteni, hogy mit akar. Meg persze fejlődjön a mozgása, hogy lehessen vele menni ide-oda.

Aztán ez is bekövetkezik. Akkor meg az a baj, hogy csak olyan dolgokat akar, sőt egyenesen követel, amiket nem szabad. És hogy már bárhová eljut a lakáson belül, és egy pillanat alatt képes belenyúlni a konnektorba, lerántani a terítőt, vagy összetörni egy befőttes üveget.

És akkor azt kívánjuk, bárcsak vége lenne már ennek az időszaknak.

Aztán jön a dackorszak, amikor néha már tényleg egész nap az idegeinken táncol a kicsi.

Mert ugye semmi se jó, és mindenen megy a hiszti. Hogy a kifli túlságosan ,,be van kanyarodva”, vagy hogy miért nem tudja felvenni a lábára ő is a Barbie baba cipőjét, vagy miért nem engedem meg neki, hogy megegye a cigarettacsikket, amit az utcán talált. Ilyen és ehhez hasonló dolgokon is hatalmas kiborulás várható.

És ha ez még nem lenne elég, az egész lakás tele van legódarabkákkal, és valahogy mindig belelépünk egybe, amikor kimegyünk éjszaka pisilni. A kirakóról már nem is beszélve.

És ott van az evés is. Az egész étlap ott van a gyerek pulcsiján és a padlón is. Bárcsak végre megtanulna egyedül enni! - mondjuk sokszor.
 

Aztán mi történik? 

pocsolyában mennekYan Krukov fotója a Pexels oldaláról

Egyszer csak azt vesszük észre, hogy nem kell már négykézláb mászni a földön nokedli darabkák után kutatva.

Nem kell a földön csúszva kisautókat tologatni, hogy aztán az összes nadrágunk kilyukadjon a térde környékén.

Elmúlnak az állandó csatározások, a minden nap sírva megyünk óvodába jelenetek, a szennyeskosár sincs már mindig tele saras ruhákkal, és nem sorakoznak kavicsok a pulton egymás mellett minden egyes séta után.

Szabadulni akartunk a rosszabb, nehezebb pillanatoktól és tessék. Egyszer csak megkapjuk. És hirtelen már hiányzik. És bánjuk, nagyon bánjuk, hogy nem értékeltük a kisgyerekes éveket. Hogy csak túl akartunk lenni rajta.


Hiányoznak a jó és a rossz pillanatok is... amik már sosem jönnek vissza

Amikor lefekvés előtt még kétszer kiment pisilni, csak hogy húzza az időt.

Hogy a kádban folyton lefröcskölt nevetve, és rendszeresen eláztatta a szomszédot is.

Hogy minden nap azt kérte, hogy meséljünk fejből, és még ha nagyon fáradtak is voltunk, megtettük.

Hogy sokszor csak úgy gondolt egyet és felmászott a hátunkra, mondván, hogy akkor most lovacskázzunk.

Hogy nyálas puszikat adott mindenhova, miközben az ágyban hancúroztunk.

Hogy azt mondta, amikor sírtunk, hogy anyuci, ne sírj, itt vagyok!

Hogy még ha kialvatlanok is voltunk, volt értelme minden napnak, mert szüksége volt ránk, gondoskodni akartunk róla, és mindent megadni neki.

És még ha idegesített is bennünket az, hogy a legfontosabb dolgaink közepette kezdte üvölteni, hogy: anyaaaaaa, gyereeeee! – mégis jó volt ezt a mondatot hallani nap mint nap. Mert most nem mondja senki. Most csend van. Most mindenki éli a maga életét.

Szóval: bármennyire is nehéz az élet egy babával vagy kisgyerekkel, egyszerűen csak próbáljuk meg élvezni és értékelni minden egyes közösen eltöltött pillanatot! Nagyon hamar elmúlnak...

anyuka kisgyerekkelYan Krukov fotója a Pexels oldaláról

Indexkép: Depositphotos.com

Olvasd el ezt is: ”Eljön az a nap, amikor utoljára tartod őket a csípődön” – megható videó

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
8 tipp szemünk egészségéért tavasszal

8 tipp szemünk egészségéért tavasszal

Aligha akad olyan közöttünk, aki a téli hideg napok után ne várta volna a tavaszi nap melegítő sugarait, ezzel együtt pedig a kerti munkálatokat, a szabadtéri sportokat, játékokat, kirándulásokat. A zöldellő természet, a virágba boruló fák azonban sokaknak egyet jelentenek a tavaszi allergiaszezonnal. Dr. Nagy Angéla, a Budai Szemészeti Központ szemorvosa összeszedte azokat a tanácsokat, amelyek segítségével ebben az időszakban gondoskodhatunk szemünk egészségéről.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
A szerkesztő ajánlja