SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

"A kialvatlanságtól borzalmas anyává váltam" - Videón mutatta meg az anya, miért olyan kialvatlan

Tóth Nikolett [cikkei] - 2022-03-16
Rejtett kamera segítségével mutatta meg egy házaspár, hogy néznek ki az éjszakáik, miért nem alszanak. A történetük nem egyedi, statisztikák szerint a baba születése után az anyák évi 44 nappal alszanak kevesebbet. Az alváshiány miatt pedig kiabálóssá, türelmetlenné és feledékennyé tehet, de több betegséggel is összefüggésbe hozható.
"A kialvatlanságtól borzalmas anyává váltam" - Videón mutatta meg az anya, miért olyan kialvatlan

"A kisfiunk mindenkin túltesz"

Sumula és Chai a TikTok-on váltak sztárrá azzal, hogy megosztották, hogy telnek az éjszakáik. Szerintük a kisfiuk mindenkin túltesz, a kiságyban csak rövid ideig képes aludni, a szülei között pedig egyfolytában vakarózik az ekcémája miatt. Ha a szülők egy darabig hagyják sírni a kisfiút, az csak még rosszabb: olyankor véresre vakarja magát.

Az egyetlen megoldás, hogy a kisfiuk velük fekszik le, és megvárják, amíg elalszik, de ez sokszor akár 1 óra is lehet.
 


"A kialvatlanságtól lettem rossz anya"

Egy 3 gyerekes édesanyával, Nikivel is beszélgettünk a témáról. Ha 5 órát tud aludni, azt már sikerként könyveli el.

"A kialvatlanságtól szörnyű anya lettem. Mindent elfelejtek, összekeverek, a múltkor például a gyerek uzsonnáját a tornazsákjába tettem. Ráadásul hajlamos vagyok indokolatlanul kiabálni a gyerekkel. Egyszerűen nincs türelmem."

Szakértők szerint a kialvatlanság rossz hatással van az egészségre és a teljesítőképességre is. És a gyereknek nem egy állandóan feszült, kialvatlan, zombi anyára van szüksége…
 

Anyaként évi 44 nappal alszunk kevesebbet

Egy Egyesült Államokban készült kutatás szerint az anyák a baba életének első évében átlagosan napi 5,1 órát alszanak, összesen 44 nappal kevesebbet, mint korábban.
 

alvás

Edgardo Mota képe a Pixabay-en


Ezért nem tudunk olyan könnyen visszaaludni

Ha a baba sír, felkelünk hozzá, lámpát kapcsolunk, megetetjük, esetleg ránézünk a telefonunkra vagy bekapunk pár falatot - utána nehezen alszunk vissza, hiszen az agyunk már bekapcsolt. A forgolódással pedig még több időt veszítünk az alvással tölthető időből.


Veszélyes, ha nem alszunk eleget

Az alváshiány összefüggésbe hozható az alábbi betegségekkel, problémákkal:

  • diabétesz,
  • elhízás,
  • szívbetegségek,
  • daganatos betegségek,
  • depresszió,
  • felgyorsuló öregedés,
  • magas vérnyomás,
  • csontritkulás,
  • stroke,
  • korai halálozás.
     


Ezekkel a trükkökkel próbálj meg többet aludni!
 

  • Ha a baba alszik napközben, pihenj le vele te is!
  • Éjszaka próbálj meg minél korábban lefeküdni, bármennyire is csábító egy kis én-idő, jobban teszed, ha nem nyomkodod a telefonod és nem tv-zel.
  • Ha tudod, kérd a család segítségét a takarításban, főzésben, amíg te pihensz napközben!
  • Hétvégén töltsön egy pár órát a párod a gyerekekkel, addig ne takaríts és ne nézz sorozatot sem, inkább dőlj le egy kicsit!
  • Sportolj vagy mozogj rendszeresen, ez is segít a könnyű elalvásban!

Ne hibáztasd magad és ne legyen lelkiismeret furdalásod! Így vagy úgy, de mindenki átmegy ezen a nehéz időszakon, és hidd el, ha majd újra egybefüggően alszol 8 órát, akkor még hiányozni is fognak ezek a régi szép idők!

Ha fáradt vagy, akkor mondd el a gyerekednek, hogy emiatt vagy egy kicsit türelmetlenebb, legyen megértő! Aznapra kevesebb feladatot vállalj!

Indexkép: Depositphotos.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Holtan találták meg a kétéves szerb kislányt, akit már a magyar rendőrség is keresett

Rengetegen keresték a kétéves kislányt, sajnos már csak a holttestét találták meg.
"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

"Az apám a saját nőgyógyászom, és ő közölte velem, hogy baj van" - kiakadtak a TikTokon a fiatal lány követői

Minden nő tudja, hogy a nőgyógyász kincs. Ez egy bizalmi viszony, így nem csoda, hogy olyan embert szeretnénk választani, aki szimpatikus, aki tudja kezelni az esetleges betegségeinket és aki felkészít a szülésre. Egy fiatal lány éppen ezért a lehető legközelebbi személyt választotta erre a nemes feladatra, aki nem más, mint az édesapja.
Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Van, aki pizsamában hozza ki a gyerekét - önkéntes nyugdíjasok kísérik iskolába a gyerekeket Gödöllőn

Láthatósági mellényben, csoportosan mennek iskolába reggelente a gyerekek Gödöllőn. A Pedibusz nevű kezdeményezést vezették be külföldi példák után - és rendkívül nagy sikere van. 
Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

Parkinson-kór vagy Parkinson-szindróma? - Ismerjük meg a betegséget!

1977 óta április 11-e a Parkinson-kór világnapja. Magyarországon a becslések szerint közel 20 ezer embert érint, a második leggyakoribb idegi károsodással járó betegség.
A szerkesztő ajánlja