SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 tuti tipp, ami segít a fogyásban, életmódváltásban, hogy most tényleg sikerüljön

Szmrecsányi Zsuzsi [cikkei] - 2017-04-09
Vadul kezdenénk diétába, szigorítanánk az életmódunkon, vagy teljes életmódváltáson törjük a fejünket a gyors sikerben reménykedve.
Most elárulok pár módszert, amivel idén biztosan sikerülni fog!
5 tuti tipp, ami segít a fogyásban, életmódváltásban, hogy most tényleg sikerüljön

Megtréfált minket az április. Miközben még a tavaszi fáradtságtól bágyadtan és sápadtan pislogunk magunk elé, hirtelen ránk rontott a nyár.
Talán még a téli holmit sem pakoltuk el a szekrény mélyére/tetejére, talán még automatikusan a pulcsik és a hosszú nadrágok után nyúlunk a szekrényben, az élelmesebbek már napozhattak a szeszélyes hónap első hétvégéjén.
Csodálatos ez a sok fény és meleg, ami beárnyékolja, csak az a tudat, hogy a téli vagy a szülés utáni védőréteg még érintetlen a testünk erre érzékenyebb részein.

Vadul kezdenénk diétába, szigorítanánk az életmódunkon, vagy teljes életmódváltáson törjük a fejünket a gyors sikerben reménykedve.
Most elárulok pár módszert, amivel idén biztosan sikerülni fog!
 

1. Határozd meg a célodat! Legyél konkrét!

Ez már-már elcsépelt tanács, mégis olyan sokan elfelejtik megtenni. Pedig önmagában az, hogy kitűzöd a pontos célt, már sokat segít abban, hogy tényleg sikerüljön. Hiszen, ha nem tudod, mi felé tartasz, akkor hogy fogod magad az úton tartani? Mi fog motiválni?
Kezdd most azzal, hogy vegyél egy csini füzetet és írd bele, hogy mit szeretnél elérni.
Ez lehet egy új súly, lehet, hogy hány centit vagy kilót szeretnél leadni, de lehet egy bizonyos testrészed körfogata is. Csak legyen pontos, és ami még fontos, legyen elérhető!
Vannak olyan emberek, akiket motiválnak a nagy célok. A többség azonban jobban tud fókuszt tartani egy kisebb, és ezzel jobban hihető, érezhetően elérhető célon. Így ha te is ebbe a csoportba tartozol, akkor ne 30 kilót tűzz ki elsőre, hanem mondjuk 5-öt vagy 10-et vagy egy beláthatóbb időben gondolkozz! Ne feledd a célba belekalkulálni a tested veleszületett sajátosságait, és azt a tényt, hogy az egészséges és tartható fogyás mértéke heti fél, maximum 1 kilogramm.


Fotó: freeimages9.com/PEXELS
 

2. Írd le a célod, mintha már elérted volna!

Nagyon fontos, hogy ha megvan a cél, akkor írd is le! Ezzel tulajdonképpen beprogramozod az elmédbe a vágyadat. Az előbb említett füzetbe írd le az álomsúlyodat vagy más célod, de úgy, mintha máris elérted volna.
Például így: „55 kiló vagyok, a derekam körmérete 68 centiméter”
vagy „58 kiló vagyok, a csípőm 98 cm, a combom körmérete 55 cm”.
Rendelj hozzá egy elérhető dátumot is, és máris kész van.
Annyi dolgod maradt, hogy legalább naponta kétszer, reggel és este nézd meg a füzeted. Reggel ébredés után, és este lefekvés előtt olvasd el a célod, de elolvashatod gyakrabban is, akárhányszor csak eszedbe jut!


Fotó: Kaboompics//Karolina/PEXELS
 

3. Keress egy képes célt, és tedd ki jól látható helyre!

A megerősítések mellett nagyon fontos, hogy vizuálisan is azt lásd, amit szeretnél! Tehát keress egy régi képet magadról, olyat, amilyen most is szeretnél lenni, vagy keress a magazinokban, az interneten olyan formát, amilyenné szeretnél válni, és tedd ki pár olyan helyre, ahol sokszor fogod látni. Az egyik biztos hely, a fürdőszobai tükör lesz, a többit rád bízom. Akárhányszor a képekre nézel, azt érezd, hogy máris így nézel ki, és legyél elégedett és boldog. Ahogy a fejedben átáll a kép egy pozitívabbra, a tested is követni fogja, meglátod!
 

4. Határozd meg az utat!

Most újra vedd elő a füzetedet és nyisd ki egy üres oldalon!
Írd le azokat a pontokat, amikre szerinted szükség van ahhoz, hogy elérd a kívánt célt. Olyan aranyszabályokra gondolok, hogy

  • minden nap megiszom 2 liter folyadékot
  • elhagyom a fehér lisztből készült péksüteményeket
  • felére csökkentem a napi csoki adagomat
  • teljesen elhagyom a hagyományos cukrot
  • minden nap sportolok 10 percet
  • nem vacsorázom 8 óra után
  • felére csökkentem a napi elfogyasztott kenyér mennyiségét
  • minden nap eszem zöldséget
  • felére csökkentem az ebédemet
  • minden nap 5-ször eszem kis mennyiséget

Fotó: Photo-Mix/pixabay 

Fotó: congerdesign/pixabay

 

Próbálj meg összeszedni 10 szabályt!

Ha nem megy ennyi, akkor kérj segítséget, de ha így sem megy, akkor írj annyit, amennyit tudsz! Látod, nekem is sikerült így hirtelen összeszedni 10 tipikus dolgot, amin lehet változtatni.

Most figyelj, mert két sorrendet kell összeállítanod.

  • Az első oszlopba úgy rendezd sorba a teendőket, hogy szerinted mi lenne, ami a legnagyobb eredményt hozná. Kezdd a legnagyobb változással, és folytasd a sorrendet a kisebb irányába.
  • A másik oszlopba úgy rendezd a teendőket, hogy mi az, amit a legkönnyebben tudnál megvalósítani, és haladj a legnehezebb felé.

Most nézd át a sorokat!

Egy újabb oszlop következik, ez pedig az lesz, ahogy te haladni szeretnél a fenti változtatásokkal.
Alaposan gondold végig, hogy mi az, amit biztosan be tudsz vállalni és mi az, amit nem, vagy amit kicsit későbbre halasztanál. Lehetséges, hogy azzal kezdenél, ami a legnagyobb változást hozná, ez viszont általában egy nehezebb életmódbeli változtatással jár. Egy kisebb, és könnyebb változtatás önbizalmat ad és elégedettséget, de a célhoz alig érsz vele közelebb. Ezt jól gondold át, de bárhogy is dönts, az úgy lesz jó!
Viszont ha hoztál egy döntést és felállítottad a sorrendet, akkor lehetőleg tartsd is magad hozzá!
A különböző lépésekre adj magadnak időt! Minden lépcsőfok eltérő nehézségű lehet a számodra, így azt, hogy melyiket mennyi idő alatt fogod tudni megvalósítani, változó lehet, de ha még nem érzel valamit biztosnak, inkább ne menj tovább!
A túl nehéz vállalás az egész addigi munkádat is felboríthatja.
 

5. Tartsd a fókuszt!

Az embert időről időre megkísértik a démonai. Jön egy baráti találkozó, egy szaladós nap, amikor nem viszel magaddal ebédet, egy születésnap, egy veszekedés, vagy csak egy uncsi este. Ilyenkor nagyon nehéz megállni, hogy ne a megszokott helyen keressünk „megoldást”, az asztalon, dobozban, a hűtőben, a spejzban vagy a telefonkönyvben...
Amikor egy ilyen helyzetbe kerülsz, kezdd el ismételgetni magadban a kitűzött célod, amit a füzetedbe leírtál a második pontban. Pl: 55 kiló vagyok, 55 kiló vagyok, 55 kiló vagyok, 55 kiló vagyok...
Ha a célod hosszabb vagy összetettebb, akkor válaszd ki a legfontosabb részt, és ismételd magadban, addig, amíg a kísértés el nem múlik. Ha otthon vagy, megteheted, hogy hangosan ki is mondod a célod, de ha csak magadban kántálod, az is nagyon hatásos.
Talán elsőre furcsának tűnik, de próbáld ki, és meglátod, egyszerűen működik, és kész!
És, ugye kitalálod, hogy mi történik, ha most tényleg nem engedsz a csábításnak?
 

+1. Ne csak olvasd, csináld!

Sokan ott követik el a hibát, hogy egy-egy jó tanács, ötlet vagy módszer láttán biccentenek, majd elégedetten továbbmennek.
Pedig attól, hogy valamit tudsz, még nem változik semmi.
A tudás jó, de „csinálás” nélkül semmit sem ér!
Tehát most, hogy tudod, mit kell tenned a vágyaidért, folytasd a csinálással, vegyél egy füzetet, és kezdd el a megvalósítást még ma!

Indexkép: Vaibhav Kashyap/PEXELS

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja