SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Trükkök, amelyek egy nap alatt megszabadítanak a megfázástól

Családinet [cikkei] - 2014-09-17
Amikor jelentkeznek a megfázás első tünetei, egyesek rögtön a gyógyszerekhez fordulnak, mások pedig úgy tartják jónak, ha otthon maradnak és pihennek.
Trükkök, amelyek egy nap alatt megszabadítanak a megfázástól

Lássunk néhány egyéb módszert a betegség gyors megelőzésére, leküzdésére:

Amikor megébredünk reggel és nyomorultul érezzük magunkat a megfázás szimptómái miatt, jó esélye van annak, hogy nem lesz kedvünk zuhanyozni. Pedig egy forró fürdő az egyik legjobb megoldás a problémára. A forró víz alatt nem érezzük azt, hogy fázunk, a gőz pedig megszünteti az orrdugulást. Ezért iktassunk be egy tízperces zuhanyzást, ami után jól törölközzünk meg, majd öltözzünk fel vastagon. Igyunk egy pohár vizet vagy teát sok citrommal.

Pazar reggeli: nagyon fontos, hogy mit eszünk a betegség alatt. Javasolt a narancslé, hogy biztosítsa a szükséges C-vitamin mennyiséget, továbbá antioxidánsokban gazdag szárított gyümölcsök és gabonapehely. További ajánlott ételek: lágy tojás, csirkehús, hal, mogyoró, dió, paradicsom, fokhagyma, valamint menta tea és víz.

Gőzölés: a megfázást legtöbbször bedugult orr kíséri, ami fejfájáshoz, szélsőséges esetben arcüreggyulladáshoz is vezethet. Ezért öntsünk forrásban lévő vizet egy edénybe, és adjunk hozzá néhány csepp eukaliptusz olajat. Állítsuk az edényt stabil felületre, terítsünk törülközőt a fejünkre meg a vállunkra, és hajoljunk előre. Tartsuk az arcunkat körülbelül 45 centire a forró víztől, és lélegezzünk mélyeket az orrunkon keresztül. A felszálló pára fellazítja a váladékot.

Sétáljunk: lehet, hogy nem akarunk kimenni a hidegbe, de egy rövid séta ebéd előtt javíthatja lelkiállapotunkat és erősíti az immunrendszerünket. Ne aggódjunk amiatt, hogy még jobban megfázunk, öltözzünk fel jól. Mikor hazaértünk igyunk egy forró teát, öltözzünk fel vastagon és kényelmesen. Tartsuk melegen a lábainkat, a fejünket és a kezeinket.

Egészséges ebéd: sovány húst, salátát, zöld paszulyt, brokkolit a legajánlatosabb ebédelni. A fehérje erősíti az immunrendszert, így könnyebben legyűrhető a vírus.

Pihenjünk: a gyógyteák és forró folyadékok segítenek a váladék semlegesítésében. Igyunk egy pohár teát és aludjunk legkevesebb 2 órát a meleg és sötét szobában. Amikor felébredtünk, igyunk egy nagy pohár vizet, zuhanyozzunk le forró vízzel, és öltözzünk fel vastagon.

Együnk valami pikánsat: vacsorára csípős ételek fogyasztása javasolt. A gyömbér, a fokhagyma és a csípős paprika antibakteriális és vírusölő hatásúak, ráadásul ezeknek még az ízét is érezzük.

Forró fürdő: zárjuk a napot úgy, ahogy kezdtük, forró fürdővel, ami ellazítja az izmokat. Legkésőbb tízkor feküdjünk le, hisz nagyon fontos, hogy a szervezet feltöltse a lemerült akkumulátorait. A tévénézést felejtsük el, igyunk egy erős teát és aludjunk. Másnapra a múlté a betegség.

Forrás: Filantropikum.com
Fotó: samotrebizan / 123RF Stock fotó

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

Egyre több Magyarországon az oltásellenes szülő, már tömegesen perelnek be háziorvosokat

A Covid-vakcinák megjelenése óta már nem új keletű jelenség az oltásellenes hozzáállás. A kicsit is szkeptikus szülők könnyen meggyőzhetőek arról, hogy egy-egy vakcina milyen károkat okozhat a gyermek szervezetében. Ezáltal az olyan, több évtizede használt oltások sem kerülnek beadásra, amelyek a gyermekek életét egyszerűen megmenthetnék. Tömegesen lépnek fel szülők háziorvosok ellen, akik, ha el akarják kerülni a bírósági tárgyalást, kénytelenek igazolást adni.
Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

Így tartsd kordában a nassolást! - 5 tipp, ami segíthet, hogy elkerüld a hízást

A nassolás, vagyis az étkezések közötti kisebb ételek fogyasztása gyakori szokás, amely sokak számára okoz gondot, különösen akkor, ha egészséges életmódot szeretnénk folytatni. Azonban néhány egyszerű trükk és változtatás segítségével könnyen kordában tarthatjuk a nassolási szokásainkat, anélkül hogy megfosztanánk magunkat az étkezés örömétől. Íme 5 hasznos tipp, amely segíthet ebben.
Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Hallásromlással fenyegeti a gyerekeket és a fiatalokat a zenés, valamint a hangosított rendezvények többsége - a szakma törvényi szabályozást sürget

Visszafordíthatatlan hallásromlással fenyegetik a gyerekeket a különböző szabadidős (gyerek)rendezvények, koncertek, mozik, színházak, illetve a nagy hangerejű zene rendszeres hallgatása az egyéni zenelejátszókon. A WHO előrejelzése szerint 2030 után a halláskárosodás lesz az egyik leggyakoribb, a társadalmakra legnagyobb terhet rakó fogyatékosság a világon.
Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Tavasszal több a lehetőség az aktív életmódra az ILD-betegek számára is

Az ILD-betegség elleni küzdelem fontos eleme a személyre szabott terápia mellett a megfelelő életmód kialakítása, különös tekintettel a fizikai aktivitásra. E betegek számára az aktivitás elsősorban a szabadban való mozgást jelenti, amire a tavasz ideális évszak.
A szerkesztő ajánlja