SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Turiyam: Szívmágnes 2.

Knolmár Marica [cikkei] - 2009-02-26
Van, hogy a szeretet által mély nyugalmat élünk meg, de megéljük általa a nyugtalanságot, az aggodalmat, félelmet is. Sokszor megéljük azt, hogy nem tudunk szeretni és többekkel előfordul, hogy hamar kiszeretnek, ha a másik nem úgy viselkedik, nem úgy csinálja, ahogyan azt szeretnék.
Turiyam: Szívmágnes 2.


Ha a tükröt össze is törjük, magunk elől hova menekülnénk?!

Szeretet
A külső út
Van, hogy a szeretet által mély nyugalmat élünk meg, de megéljük általa a nyugtalanságot, az aggodalmat, félelmet is. Sokszor megéljük azt, hogy nem tudunk szeretni és többekkel előfordul, hogy hamar kiszeretnek, ha a másik nem úgy viselkedik, nem úgy csinálja, ahogyan azt szeretnék. Azt szeretnénk, hogy a szeretet életünk kísérőjévé váljon, hogy általa kiszabadulhassunk a negativitás hullámvölgyeinek csapdáiból.

Belső út
A szeretettel együtt a szívünket is mélyen érzezzük, hiszen amikor hangoltak vagyunk, akkor megérint a természetünk és megéljük a szív harmóniáját, szeretetét, a békét, amit felénk sugároz. Ekkor feloldódunk a nyugalom forrásánál, de ha ebből kizökkenünk és ez gyakran megtörténik, akkor elveszítjük ezt a kapcsolatot és zaklatottá, feszültté, idegessé, türelmetlenné válunk.
Az együttérzés, az önzetlenség erejében nem vagyunk megosztóak, így nem minősítjük sem a másik embert, sem a helyzetet, amiben vagyunk. Nem okoljuk a másikat és a világot a velünk történt kellemetlenségekért, így szenvedésünk átalakul. Mert ugye a legtöbbször akkor is szenvedünk, ha szeretünk és akkor is ha nem. Mindig van valamilyen hiányunk, s ezeket a hiányokat betölteni kívánjuk egy másik emberrel, egy tevékenységgel, locsogással, fecsegéssel, evéssel, mindig valami olyasmivel, amitől várunk valami jót, jobbat, többet, ami felvidít bennünket, boldogságot okoz nekünk. Ha a múlandó, külső értékektől várjuk, hogy nekünk jó legyen, ha elvárunk, akkor csalódunk és konfliktusba kerülünk.


Amit keresünk az törékeny, nagyon finom, rendkívül finom, éppen ezért csupán engednünk kell azt, hogy jelen lehessen, hiszen itt van velünk és mindig is itt volt, csak mi eltávolodtunk tőle, megfeledkeztünk róla.
Mélyebb tudatosságunkat hívjuk meg, hogy mélyebbre menjünk önmagunk felé.
Így kerülünk közelebb a létezéshez és eképpen teljesedik az életünk, így vesszük észre azokat az apró csodákat, amelyeket mindannyian vágyunk: a szeretet virágait, a mindennapok dzsungelében.

(Eredeti cím: Turiyam:Szívmágnes 2.- az írás a Turiyam tanításai közül való és készülő könyvének része, így egészben, vagy részben fehasználni, idézni belőle csak az erre való hivatkozással lehetséges és csak így!)

A Turiyam blogja
Knolmár Marica

 

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja