Kérdezz-felelek
Sok cikket olvastam a neten a menstruáció alatti együttlétről. Ezek a cikkek mind azt írták ekkor sem tilos, de fokozott elővigyázatossággal kell tenni mindent. Főleg higiéniai szempontból, mert ekkor nagyobb a fertőzésveszély. Egyik cikknél azonban ezt olvastam:
"Közösüléskor a hímvessző a hüvelyben dugattyúként (is) viselkedik, ismert dolog, hogy így némi levegőt is bepumpálhat a hasüregbe (a petevezetékeken keresztül), aminek egyébként semmi veszélye nincs. Menstruáció esetén azonban a vérrel együtt levált méhnyálkahártya darabok is a hasüregbe kerülhetnek, amik a hashártyán megtelepedhetnek. Ezt hivják endometriosis-nak."
Számomra ez nem tűnik reálisnak. A levegő bejutás a hüvelybe még rendben van, de hogy átpréselődne a méhen, petevezetéken, petefészken át a hasüregbe az nekem nem túl hihető. Illetve persze lehetséges, de nem hiszem hogy egy közösülés során ehhez elegendően nagy nyomás keletkezne odabennt. Akkora meg aztán pláne nem, hogy a vér és a nyálkahártya darabok átjussanak. Ezenkívül utánanéztem az endometriosis-nak és kialakulás okaként főleg genetikát említenek, illetve a betegség sem teljesen az ami itt van. Amit én találtam, az alapján a méh nyálkahártyájához hasonló, azzal egyidőben megdagadó majd "vérző" sejtcsoportokról van szó a szervezet különböző területein, nemcsak a hasüregben de akár a tüdőben is. Addig meg ugyebár csak nem préselődik már fel semmi.
Kérdésem tehát az lenne van-e bármi ráció ebben a felvetésben?
Mivel nem tudunk mindent az Endometriózisról, ezért vannak különböző elképzelések. Egyik feltételezés az, hogy a leírt módon alakul ki az Endometriózis. Az is lehet, hogy többféle képpen is kialakulhat. Nem tudjuk pontosan. Tehát biztosat nem tudok mondani, csak azt hogy nem kizárt.