SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakértő!

2006 jan. 2-a óta van folyamatos munkaviszonyom egy Kft-nél. 2009. júniusában született első gyermekem és 2012. március 19-én a második. 2014 szeptember elején mivel biztosra nem tudta ígérni az újbóli munkakezdést szóbeli ígéretet tett, hogy ha előbb találok munkát, mint Ő vissza tudna venni, aláírja a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetését. Találtam heti 20 órás állást máshol, kértem a régi munkaviszonyom megszüntetését de nem szüntette meg a jogviszonyomat a régi főnököm.
Március 19-én betöltötte kislányom a 3. életévét. Ismét kértem a munkaviszonyom közös megegyezéssel történő megszüntetését, amire április 1-jéig nem kaptam választ. Mikor telefonon kerestem, azt mondta, hogy én nem vettem föl a munkát.
Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben igazolatlan, fizetetlen távolléten voltam a régi munkahelyemen? Mert van több mint 60 nap szabadságom, amit nem adtak ki nekem. Először azzal kellene elszámolni. Nem? Ha felmondanék akkor igényt tarthat a cég a felmondási idő pénzben történő megváltására? Ha igen az levonható a szabadságból?
A heti 20 órás munkaviszonyom még mindig él, határozott idejű (dec. 31-ig) szerződésem van.
Ha kislányommal gyermekápolási táppénzre kell mennem, akkor a táppénzes papírt melyik munkahelynek kell leadnom?
Válaszát előre is köszönöm!

Timi
Miért ragaszkodsz a közös megegyezéshez? 30 napos felmondási idővel egyoldalúan is meg tudod szüntetni a munkaviszonyt és akkor nem kell arra várni, hogy a munkáltató lépjen. Írd bele, hogy tértivevényes levélben írja meg, hogy a felmondási időt hogyan töltsd le. Ha küld is valamit, nem veszed át, így nem tudod teljesíteni.
Azt is el tudom képzelni, hogy a munkáltató küld egy azonnali hatályú felmondást, amiért nem jelentkeztél munkára 2 hétig. Ha így alakul, egyszerűen csak örülj neki, hogy végre vége, ne foglalkozz a megszűnés jogcímével, soha senki nem fogja látni és semmi nem múlik rajta.

A szabadságmegváltás minden esetben jár, felmondási időre járó bér és végkielégítés az csak akkor, ha a munkáltató mond fel. A gyes vége és a munkaviszony megszűnése közötti időszakkal kell valamit kezdeni, ez vagy fizetés nélküli, vagy igazolatlan lesz - ezeknek semmi jelentősége -, vagy a megváltandó szabdság egy részét lehet rá kiírni. Ha ez utóbbi lesz, akkor is összességében ugyanannyit kapsz, mintha március 19-i közös megegyezés és az összes szabi pénzbeli megváltása történt volna.

A táppénz a kieső bért pótolja, ha az eredeti helyen fizetés nélküli szabadságon vagy igazolatlanul távollévőként tartanak nyilván, akkor erre az időszakra innen ezek miatt nem jár táppénz, csak a másik helyről.

Szakbarbár
2015-04-05 10:12:35
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja