SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!
Jelenleg gyed en vagyok harmadik gyermekemmel aki augusztusban betöltötte az egy évet második gyerkőc 2,5 éves. Mindketten bölcsibe járnak e hónap 7 től. Nem a régi munkahelyemre megyek vissza dolgozni így az új munkáltató befogadó nyilatkozata alapján kezdhettem meg a beszoktatást amiben az állt hogy szeptemberben 15 től fogok dolgozni. Mai nappal kiderült hogy csak október 15 én fogok tudni kezdeni. A régi munkáltatóval megbeszéltük hogy az új munkaviszony előtti nappal szüntetjük meg a jogviszonyt náluk közös megegyezéssel.a kérdésem a következő lenne:
Az OEP honlapján azt olvastam hogy nem jár gyed annak akinek a gyereke bölcsibe jár kivétel ha keresőtevekenyseget folytat,de én most nem folytatok még. Az új munkáltató ad a bölcsibe járáshoz munkáltatói igazolást de ez elég e az OEP felé is. Úgy tudom hogy a bölcsőde minden nap jelent az OEP nek hogy kik járnak oda. Összefuthatnak a szálak vagy ezen ne aggódjak? Eszembe jutott az hogy megbeszélem a régi munkáltatóval hogy hamarabb szüntetjük meg a fizetés nélküli szabadságot és elkezdem kivenni a bennmaradt szabadságokat és október 14 el meg közös megegyezéssel felmondás, de nem túl rugalmasak ilyenekben sajnos.Illetve ha van valamilyen jó megoldásod erre a számomra kacifántos helyzetre azt örömmel venném. Előre is köszönöm válaszod!
Nem tudok róla, hogy bármilyen adatszolgáltatás lenne a bölcsi-ovi és az egészségbiztosító között. Úgyhogy a gyakorlatban akkor sem lesz gond, ha a régi helyen nem kezdesz el szabadságot kivenni, ami egyébként a legpraktikusabb megoldás lenne. A munkáltatónak mindegy, hogy egy részét kiadja és a többit megváltja vagy az egészet megváltja.

Szakbarbár
2015-09-20 18:44:29
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja