SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Szakbarbár!

Köszönöm megint az előző választ, bár nem a kérdésemre kaptam választ. A 365 nap biztosításom megvan a vállalkozásomban is, mert voltam munkanélküli járadékon is (kicsit más néven volt de nem emlékszem rá) és az, mint megszűnt jogviszony ugyanúgy beleszámít a 365 napba. Szóval emiatt nem kell aggódni!
Visszatérve tehát az előző kérdésemre, hogy ha nincs 180 nap folyamatos jogviszony és nincs 180 illetve 120 bérezett nap, akkor a CSED is maximalizálva van 155 400 bruttóban az idén. A kérdés az volt, hogy a GYET miatt ugye nem fizetek kötelező járulékot csak ha kivétet csinálok. Létezik, hogy jövedelem létrehozása illetve kivét nélkül, minimum 30 nap járulékfizetés nélkül mégis a minimálbért veszik alapul a táppénznek illetve CSED, GYED-nek. Ez nagyon hihetetlennek tűnik. Biztos nem kell a minimum 30 bérezett nap hozzá minimálbér kivéttel?

Előre is köszönöm a rám szánt időt! Nagyon sokat segít!
skobianya
Akkor elmondom harmadjára is: a vállalkozásból csedre, gyedre nem leszel jogosult.

Szakbarbár
2016-05-16 19:33:15
Olvasói értékelés: 5/1
A szerkesztő ajánlja