SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Szakbarbár


Szakbarbár
TB szakértő

TB ügyintéző, családtámogatási (családi pótlék, GYES, GYET, anyasági támogatás) és pénzbeli egészségbiztosítási ellátások (táppénz, terhességi gyermekágyi segély, gyed) szakértője.
Mielőtt kérdést teszel fel, kérlek, olvasd el bemutatkozásomnál az alapelveket!

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Szakbarbár!

Dolgoztam egy munkahelyen a 2. gyerekem születése előtt (2016.03.18.) ott a mai napig évente hosszabbítják a szerződésem. Tavaly elkezdtem dolgozni gyed extrával egy gyógyszertárba ahol 3 havonta hosszabbítják a szerződésem. Most jön a 3. gyerekem amivel 2019 májusra vagyok kiirva. A kérdésem a következő lenne, ha mindkettő munkahelyen lenne szerződésem a szülésig , akkor mindkettőről járna táppén és gyed csed?
vagy ha nem, akkor melyik munkahely számit a gyógyszertári sokkal magasabb fizetés vagy a régi munkahely?
ha táppénzre szeretnék menni akkor át kell adnom a gyest a férjemnek?(2019.03ig jár)

Válaszát előre is köszönöm!

üdv:nandor26
Ha mind a két munkaviszony fenn fog állni a csed első napján, akkor mindkét helyről jogosult leszel csedre és gyedre, de gyedből így is legfeljebb az egyszeres maximumot kaphatod.

Ahol most dolgozol, onnan minden további nélkül el tudsz menni táppénzre. Az eredeti helyről akkor, ha visszamondod a fizetés nélküli szabadságot. A gyakorlatban jobb, ha ezután legalább egy nap fizetett szabadságot ki is veszel, mert akkor ebből egyértelmű (nincs szükség másra), hogy megszűnt a fizetés nélküli szabadság. Ha ez megoldható, akkor nem kell átadni a gyest apának.

Szakbarbár
2018-11-18 20:14:21
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja