SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Hashimoto anatabin astaxantin

Kedves Doktor Úr!
Olvastam az anatabin jótékony hatásáról Hashimoto betegségre vonatkozóan. Arról szeretnék tájékoztatást kérni, hogy mivel az anatabin nem szerezhető be itthon, az astaxantin megfelel-e helyette, van-e olyan hatása a betegségre pozitív irányban.
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Kérdező!

Az anatabinnal kezelt betegeknél az abszolút szérum TgAb szint csökkent kiindulási alap a vizsgálat vége szerint a placebót kapókhoz viszonyítva (P .027); azonban nem voltak jelentősek változások vagy különbségek a kezelési csoportban a TPOAb vagy a TgAb szint szempontjából. Átlagos SD TgAb értékek
- az Egészségügyi Világszervezet 46,2 101,1 és 3,9 83,9 egységével csökkent az anatabin és a placebo csoportok, ill. Lényegesen több betegnél 20% -kal csökkent a TgAb szint az anatabinban, mint a placebo csoportban (P .023). Összességében az anatabin-kiegészítő biztonságos és jól tolerálható volt, bár az anatabin csoportban szignifikánsan (P, 05) több beteg számolt be mellékhatásokról.
Következtetések: Ezek az eredmények igazolják az anatabin immunológiai hatását a TgAb szintre.
További vizsgálatok szükségesek az anatabin hosszabb távú hatásainak és lehetséges hatásainak meghatározására a Hashimoto pajzsmirigy-gyulladásának lefolyására. (J Clin Endocrinol Metab 99: E137 – E142, 2014).
Az antioxidánsok nagyon fontos szerepet töltenek be az emberi szervezetben. Védenek a szabadgyökök káros hatásaitól, lassítják az öregedést és a kórós betegségek (szívbetegségek vagy a rák) kialakulását. Az asztanxantin egy szuperkarotinoid, amely amellett, hogy hatékonyabb, mint a béta-karotin, az A- és az E-vitamin, védi a szemet és agyat is az oxidatív stressztől. Az emberiségre jellemző rohanó életvitel, a kevés mozgás és a tápanyagszegény táplálkozás miatt fokozottan szükségünk van nagy mennyiségű antioxidáns bevitelére. Ha növelni szeretnénk az antioxidánsok bevitelét, akkor az astaxanthin segítségünkre lehet.
A pajzsmirigygyulladásra kifejtett hatása nem bizonytott.

Tisztelettel:



Prof. Dr. Balázs Csaba
2021-05-17 15:47:34
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja