SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Dr. Úr!
Munkahelyi vizsgálat során megállapították, hogy rossz az EKG-m. Terheléses EKG, 24 órás holter és szív ultrahang vizsgálatokat végeztek. A kardiológus magas vérnyomást és \"jó indulatú szívritmuszavart\" állapított meg, de nem találja az okát. A pajzsmirigyre kezdett gyanakodni. Az eddigi vérvételi eredményeim jók voltak,most viszont a TPO :245 .Mi lehet az oka a rossz Ekg-nek és Tpo -nak? Ezek után milyen orvoshoz forduljak, milyen vizsgálatra menjek el? Várom válaszát.
Tisztelt Kérdező!

A pajzsmirigy és a szívműködés között valóban van kapcsolat. Mind a csökkent, mind a fokozott pajzsmirigyműködés árt a szívnek. A túlműködés eredményeképpen gyors szívműködés és ritmuszavarok alakulnak ki. Ez legjellemzőbb az un. meleg göbök esetében. A pitvari eredetű ritmuszavar (pitvari fibrilláció) az esetek 20-25%-ban túlműködő, gyakran kicsiny „meleg” göb áll. A göb gyógyításával a ritmuszavar is megszűnik. A csökkent pajzsmirigyműködés szívelégtelenséghez, lassú szívműködéshez („mixödemás” szívbajhoz”) vezet. További gond, hogy ezekben a betegekben lényegesen magasabb a koleszterin szint és megnő az érelmeszesedésből származó szívbetegség kockázata is.

További immuno-endokrin vizsgálatot javaslok (06-30-631-9309).
Jó egészséget kívánok:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2010-12-15 07:29:07
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja