SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Prof. Dr. Balázs Csaba


Prof. Dr. Balázs Csaba
Endokrinológus

A Budai Endokrinközpont specialistája "endokrinológia" témakörben
Kérem, tegye fel kérdéseit, készséggel válaszolok Önnek! Bizalmát köszönöm!

Témakörök

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Tisztelt Doktor Úr!
Önhöz járok vizsgálatra, és 1,9 cm-es pajzsmirigy göbbel biopsziára küldött. A biopsziát viszont csak az után csinálják meg, ha előtte izotópos vizsgálat történt. Az izotópos vizsgálat esetében viszont úgy tudom, hogy jód bevitele történik, amit Ön nem engedélyez számomra (legalábbis a jódozott sóról letiltott). Az volna a kérdésem, hogy káros lehet-e az izotópos vizsgálat a pajzsmirigy számára? Kb. 4 évvel ezelőtt már voltam ilyen vizsgálaton, nem volt semmi problémám, viszont utána a biopszia alkalmával olyan kemény volt a pajzsmirigy, hogy alig tudták megszúrni és azt mondták, nincs is pajzsmirigyem. Ugyanakkor az eredmény negatív lett. Utána viszont eltűntek a pajzsmirigy göbök, és csak 1-2 évvel később jelentek meg újra. A kérdésem tehát az, hogy nem jelent-e problémát az autoimmun pajzsmirigybetegség számára az izotópos vizsgálat, ha az orvos csak ezt követően küldhet biopsziára? Vajon a pajzsmirigy 4 évvel ezelőtt nem a jód hatására vált olyan "keménnyé" a vizsgálatkor?
Köszönöm tisztelt válaszát!
Egy tisztelője
Tisztelt Kérdező!

Az izotópos vizsgálat nem jóddal, hanem technéciummal történik, így ennek nincs kóros hatása. Ez nem befolyásolja biopsziát.

Jó egészséget kívánok, tisztelettel:

Prof. Dr. Balázs Csaba
2017-09-23 16:47:54
Olvasói értékelés: 5/5
A szerkesztő ajánlja