SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK
Frank Orsolya


Frank Orsolya
Pszichológus, családi kommunikációs szakértő

Pszichológus, Gordon-instruktor
CSALÁDI KOMMUNIKÁCIÓS TANÁCSADÁS ÉS TRÉNING

Miért nem értek szót a gyerekemmel? Miként őrizhetnénk meg a családi békét és a párkapcsolatunkat? Hogyan csinálhatnám másként, mint a szüleim? És mi az a Gordon-módszer?

Egyéni tanácsadás igény szerint, felmérő beszélgetéssel.
Érdeklődjön, tájékozódjon, jelentkezzen itt:
Elérhetőségeim:
E-mail: posta@arete.hu
Honlap: http://www.szeresdjol.hu

Témakörök

összes téma      9 éves     akit aa megcsalás szele megcsapott     alkoholfüggés     anyós     autizmus     birtokló szülõk     büntetés     családi kapcsolatok     családi kommunikáció     családi rendszerek     csecsemõ     dackorszak     daganatos beteg     döntés     döntések     életvezetés     fejlõdés     felelõsségvállalás     felnõtt gyerek     férfi-nõ kommunikáció     gyerekek     gyereknevelés     gyereknyelv     gyerekvállalás     gyermekek félelmei     gyermeki fejlõdés     gyermeknevelés     halál     halálfélelem     hasfájás     házasságcsapda     iskola     iskolakezdés     kamaszkor     kapcsolati gyász     kétéves gyerekek     komfortszoptatás; digitális gyermekvédelem; altatás; testmozgás     kommunikáció     konfliktuskezelés     kötõdés     krízis     megváltozott családi helyzet     mentális egészség     mozaikcsaládok     nagyszülõhöz fûzõdõ viszony     nõi szerep     önismeret     önkielégítés     önsorsrontás     ovis gyerek     ovis kor     ovisok     ovisok gondjai     óvoda     óvodás korú gyerekek     óvodaválasztás     párkapcsolat     patchwork - családok     patchwork családok     pszichiáter     pszichológushoz fordulni     pszichoterápia     ragaszkodás     serdülés     serdülõ     serdülõk     serdülõkor     sorskönyv     stabilitás     személyiségfejlõdés     szeparációs szorongás     szerelem     szexuális fejlõdés     szexualitás     szobatisztaság     szófogadás     teljesítmény-szorongás     terápia     testvér fogadása     testvérféltékenység     titok vagy nem titok a családban     totyogó; alvás; szülõ érzései     válás  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.

Nárcisztikus apa

Kedves Orsolya!
Néhány hónapja rájöttem, hogy apu nárcisztikus szemályiségű. Nagyobb mértékben. Arra most jöttem kb. rá, hogy azért nem akar nekem lakás vásárlásban segíteni, mert az ilyen emberek csak akkor adnak valamit, ha az illetővel a kapcsolatot nem érik stabilnak. Anyu és a mami erőn felül gyűjtenek, (én is), hogy saját lakásom lehessen. Még nem mondtam el apunak, hogy tudom, hogy ő milyen személyiségű. Elég nagy dumás, csípőből tud nem igazat mondani. A jelenlegi bnőjére már elég sokat költött. Mégis azon gondolkodom hetek, hónapok óta, kicsit hogyan tudatosítsam benne, hogy tudok dolgokat, tudom, hogy milyen. Benne is valóban szégyenérzet, megvetés, és némiképp önbizalom hiány lenne? Sajnos megalomániás is. (nem tudom jól írtam-e) Mások felé nem figyelmes, de ha az ő születésnapját valaki elfelejti, az baj. Szóval hogyan lehet őt kezelni? Szüleim rég elváltak, apuval azért kommunikáció megmaradt. APuval jó beszélgetni, mert modern gondolkodásmódja van. Vállalkozó. Köszönöm segítségét.
Kedves Levélíró! Sajnos nemigen tudok hozzászólni a kérdéséhez. Az ilyesfajta diagnózisokkal, mint "nárcisztikus személyiség" érdemes vigyázni. Mindannyiunk személyiségének természetes és fontos része egy jó adag nárcizmus, azaz önszeretet. Viszont ha valakit "felcimkézünk", azaz ráakasztunk egy diagnózist, az inkább csak eltávolít, hiszen haragunkat fejezzük ki rajta keresztül és elszigeteljük magunktól az illetőt. Abba pedig végképp nem szólhatok bele, hogy az édesapja milyen döntéseket hoz a pénzével kapcsolatban. Csak azt tudom mondani, hogy igyekezzen vele kapcsolatot, kommunikációt építeni.

Frank Orsolya
2014-02-17 20:39:23
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
A szerkesztő ajánlja